Консультації, мінімум паперів та контакту з державою: онлайн сервіси для бізнесу
Сьогодні хочу розповісти про сервіси, які будуть корисні вам протягом роботи, для перевірки, отримання інформації та юридичних консультацій.
Попередній блог довів, що питання онлайн сервісів та комфортного доступу до послуг держави для бізнесу сьогодні досить важливе, тож я вирішив продовжити ділитися ресурсами та сервісами для вас!
У попередньому блозі я розповідав про ресурси, які дозволяють швидко і безпроблемно вирішити питання, що стосуються реєстрації вашого бізнесу. Сьогодні хочу розповісти про сервіси, які будуть корисні вам протягом роботи, для перевірки, отримання інформації та юридичних консультацій.
З них я, напевно, і почну!
Сьогодні в Україні працює цікавий та корисний для підприємців ресурс - Start Business Challenge. За посиланням – портал, який пропонує конкретні кейси та зрозумілі кроки щодо з відкриття бізнесу для потенційних або вже діючих підприємців.
Ресурс було створено державою для полегшення не просто ведення, а самої процедури старту підприємництва. Відкрівся портал у 2018 році, але вже сьогодні там надають консультації з приводу того, як відкрити «Кабінет сімейного лікаря», «Зарядку для електромобілів», «Дитсадок», «Енергосервісна компанію.»
Ви ж розумієте, скільки дозволів на це потрібно? І для енергосервісної компанії – навіть менше ніж для дитсадка. Там, до речі, можна поділитись своїм досвідом з іншими підприємцямі. І так, портал - державний!
Для тих, у кого вже є своя справа, в мене є для вас ще один ресурс, який надає більш вузько профільну функцію – це електронний кабінет платника податків.
Тут не тільки можна проконсультуватись і отримати оперативно інформацію без візиту до податкової. До речі, тепер без візиту до податкової можна і здійснити і онлайн-реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій РРО.
Для того, аби встановити в крамниці або ресторані касовий апарат (РРО), необхідно включити його до спеціального реєстру. І якщо раніше для цього треба було витратити багато нервів, часу і паперу: (принести в ДФС заяву, договори про оренду приміщення та про купівлю касового апарата, при чому І на кожен апарат – свій пакет документів.)
То сьогодні - все в онлайн режимі в електронному кабінеті платника податків.
Ще одне болюче питання бізнесу – це дозвільна документація для будівництва. Навіть якщо «білий» забудовник планував певні будівельні роботи, то отримати дозвіл для нього була було проблематично, тому більшість забудовників знаходились в зоні ризику.
Але тепер усі сім адміністративних послуг ДАБІ можна отримати на сайті Кабміну.
Більшість з цих послуг стосується середнього та малого бізнесу, які планують будівництво будівель класу СС1 — – будинки до чотирьох поверхів (малоквартирні будинки, невеликі магазини, невисокі офісні приміщення щонайбільше на 50 осіб).
Ще один корисний сервіс для бізнесу - отримання відомостей з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. Тут оперативно можна перевіряти інформацію. Достатньо буде подати форму в Кабінеті електронних сервісів та в умовах реального часу отримати всю інформацію.
Це, звісно, ще не всі послуги, які держава сьогодні пропонує для бізнеса, але план, якій сьогодні обговорює влада – «Держава в смартфоні», розрахований за 4,5 роки - до 2024 року обіцяє запуск 70 електронних сервісів та запуск платформи E-Hub. Що саме це буде? Які сервіси? Для громадян чи для бізнесу? Коли вже чекати запуск першого? Буду тримати вас в курсі. На зв’зку!
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
24535
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
18309
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17488
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 13836
-
Шмигаль: Дефіцит фінансування відбудови України у 2025 році – майже $10 млрд
Фінанси 11802