Перші кроки для урегулювання крипти вже зроблено
З’явились новини зі світу криптовалюти, тож не можу не поділитися ними з вами.
З’явились новини зі світу криптовалюти, тож не можу не поділитися ними з вами. Зокрема, сьогодні розповім про останні «досягнення» українських законодавців та правотворців у роз’ясненні понять, пов’язаних з криптовалютою.
Я писав на своїй сторінці у Фейсбуці ще на початку серпня про те, що вже у вересні планується до Ради внести ще один проект закону, який повноцінно розкриє поняття криптовалюти, а також встановить податкові ставки на розрахунки у криптовалюті та на майнингову діяльність.
Що маємо?
По-перше, розберемося з визначенням та термінами, пов’язаними зі світом криптовалюти. Якщо ви ще не в курсі, то я повідомляю, що в Україні насправді вже визначилися з термінологією. Одна організація, яка працює за підтримки ЄС, надіслала запит до Держстату щодо КВЕДів на ринку криптовалют в Україні. Звісно, що наша служба статистики точного визначення надати не може, але вони надіслали запит до Євростату, які нарешті дали адекватне визначення цифровій валюті, згідно з яким криптовалюти є дозволеним об’єктом цивільного обороту в Україні.
Та визначили КВЕДи для розрахунків:
- КВЕД 64.19 – для емітентів криптовалют;
- КВЕД 66.19 – для криптобірж та інших сервіс-провайдерів у сфері торгівлі.
Це, звісно, добре, але базові проблеми крипто-ринку, а саме правова невизначеність, а також статус криптовалют, оподаткування операцій з ними та інше, і досі – під питанням.
На що чекаємо?
Обіцяний вересневий законопроект попередньо анонсував, що податок буде стягуватися тільки в разі виведення коштів в фіатні гроші або при купівлі товарів і послуг. Він становитиме 5% від різниці між ціною продажу токена і задокументованою ціною його купівлі (або вартістю майнінга). Фізичні особи будуть платити ще й військовий збір в розмірі 1,5%. А ось самі операції між різними токенами оподатковувати не будуть.
Але такий порядок оподаткування є пілотним, бо в самому законопроекті буде прописано, що така податкова ставка буде діяти лише з 2019-го по 2025‑й рік. Чому так? За п’ять років у світі криптовалют все може змінитись, бо це дуже гнучка та несформована галузь.
Проте навіть із таким «незалежним» статусом криптовалюти все одно не обійтися без ефективного регулятора, який би (акцентую вашу увагу) допомагав, реально перевіряв та слідкував (без втручання та категоричних обмежень).
Законопроектом запропоновано регулятора – Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. До її обов’язків віднесуть: ліцензування криптобірж та крипто-обмінників і регулювання ринку ICO.
Що думаєте?
Як на мене, то цей законопроект оптимально на даному етапі впишеться у наше законодавство. І те, що документ буде, умовно, «пілотом» на 5 років – це теж добре, аби ми побачили, де нам треба доопрацювати, що змінити та як вибудувати законодавство про крипто валюту саме для України. І далі вже побачимо. А поки що буду тримати вас в курсі!
- Інструменти підтримки команди: корпоративна культура під час кризи Тетяна Кравченюк 11:27
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання Інна Бєлянська 11:21
- Міф про багатозадачність: чому "режим Цезаря" шкодить продуктивності Олександр Скнар вчора о 23:37
- Встановлення факту самостійного виховання дитини: судова практика Леся Дубчак вчора о 20:13
- Чотириденний робочий тиждень: глобальні експерименти й українські реалії Мар'яна Луцишин вчора о 16:22
- Віддати останню шану Героям Євген Магда вчора о 13:11
- UAE Corporate Tax для вільних зон: коли 0% – не завжди 0% Дарина Халатьян вчора о 11:59
- Як давати гроші близьким і не зруйнувати стосунки: правила підприємця Олександр Висоцький 01.10.2025 10:29
- Переміщення військовослужбовців за ініціативою: порядок та особливості проєкту Юлія Кабриль 30.09.2025 15:07
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності Олена Рубанець 30.09.2025 15:05
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію Василь Селіфонов 30.09.2025 14:53
- Кадрові виклики для бізнесу Дніпропетровщини: результати дослідження Алла Чуприна 30.09.2025 13:11
- Грузинський сценарій в Молдові не пройшов Максим Гардус 29.09.2025 22:06
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі Михайло Стрельніков 29.09.2025 12:53
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя Анна Макаренко 29.09.2025 12:26
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності 121
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі 115
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання 115
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя 65
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію 61
-
Угорщина підписала "найдовший у своїй історії контракт щодо LNG" з постачанням із 2028 року
Бізнес 38580
-
Лідери ЄС загалом погодилися надати Україні "репараційну позику", але ще сперечаються
Фінанси 27395
-
В порту Херсон катастрофічна ситуація. Концесіонер вимагає перегляду угоди
Бізнес 11335
-
У США зупинили будівництво "найвищого" дерев’яного хмарочоса у світі: яка причина
Життя 10144
-
Ілон Маск став першою людиною в історії, чий статок перевищив $500 млрд
Фінанси 6657