Про нову редакцію правил
Деякі погляди на нові правила
Без сумніву, закони і правила є для того, щоб їх виконувати. Але закони і правила повинні писатися таким чином, щоб не ущемляти законні, тим більше конституційні права тих, на кого вони поширюються. В цілому, нові Правила мають зважений і коректний характер. Проте, деякі положення виписані таким чином, що їх можна застосувати всупереч законним правам автора.
На що хочеться звернути увагу. Пунктом 4.2. проголошує: «4.2. Заборонені: дії, що порушують принципи моралі й етикету, вияву расової, національної, релігійної, мовної й ідеологічної нетерпимості, заклики до насильства, скинення легітимної влади (виділено мною) й інших висловлень, що порушують чинне законодавство, що ганьблять честь і гідність, що порушують права й захищені законом інтереси третіх осіб, а також дії, що мають непристойний або образливий характер; що порушують права громадян на приватне життя або публічний порядок».
На перший погляд все правильно. Але, якщо виходити з того, що комою в реченні розділяються думки, що мають самостійне значення, то «заклики» «до насильства» ніяким чином не можна читати як заклики до легітимного «скинення легітимної влади». Кожен з нас має конституційне право на формування і зміну (скинення) легітимної влади. Оцінка легітимної влади і заклики до її легітимної зміни є нормою будь-якого демократичного суспільства, про що записано і в Українській Конституції. Тому Правило повинне звучати; «…, заклики до насильства, НАСИЛЬНИЦЬКОГО скинення легітимної влади…».
Не можна забувати історичну думку французьких просвітників про те, що влада – це нічний сторож, якого наймає суспільство для виконання визначених суспільством повноважень. Якщо цей «сторож» не достатньо добросовісно і ефективно виконує свої обов’язки, то суспільство його проганяє і наймає нового. Звичайно, не насильницьким, а таким же легітимним чином. Тому робити критичні зауваження на адресу цього «сторожа» і попереджати його про можливі наслідки поганої роботи не тільки право, а й обов’язок громадян. Наголошую: це не формальність, а основоположна суть взаємовідносин громадян і влади.
І ще одне положення Правил, яке заперечує арифметичне правило, що від перестановки складників сума не міняється. В пункті 4.4. читаємо: «4.4. Неприпустимі висловлення, що ганьблять ділову репутацію «Інформаційного агентства «ЛІГАБізнесІнформ», а також бездоказові висловлення, що зачіпають ділову репутацію інших компаній і організацій». Тут місце слова «бездоказово» повинне стосуватися і ділової репутації Агентства і інших висловлювань. Тому Правило повинне звучати «…що бездоказово ганьблять…» і далі по тексту. Така постановка засвідчить, що Агентство не привласнює статус недоторканності, а готове вислухати зауваження і на свою адресу, якщо для цього є необхідні докази і аргументи. Така постановка проблеми захистить саме Агентство від дій, що ганьблять його ділову репутацію.
В цілому, нагадування про правила поведінки річ потрібна, бо не секрет, що дехто іноді про них забуває. А при підготовці будь-яких правил не тільки Агентству, а й усім, хто займається цією непростою справою, треба усвідомлювати, що, як у фразі «казнить нельзя помиловать» від коми залежить судьба людини, так і в Законах і правилах вона може визначати багато чого.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 23363
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21296
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 9949
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 8979
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7731