Стрес-тест щодо заборони військовозобов’язаним виїжджати за межі місця проживання
Чи допоможе мобілізації та перемозі над росіянми заборона на виїзд за межі місця проживання?
Дійсно така норма є і вона не нова: частина 4 ст. 37 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#n700
Також, призовники, військовозобов’язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.
А тепер щодо відповідальності:
Не секрет, що велика кількість чоловіків та жінок не живуть за зареєстрованим місцем проживання.
1. За виїзд за межі проживання до 7-ми днів відповідальність не передбачена.
2. Теоретично, тих хто виїжджає за межі проживання, правоохоронці можуть притягти до адміністративної відповідальності за ст. 210 КУпАП «Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку» з накладенням штрафу від 510 до 850 грн.
Але це ціла процедура, яка передбачає складання протоколу і може бути оскаржена в суді.
І головне питання в тому, що якщо призовника затримали і встановили, що він без дозволу відлучився з місця реєстрації, то що будуть робити далі? Складати адмінпротокол? Затримувати та відводити до центру комплектування?
Чи будуть в межах цілої країни залучати зараз тисячі правоохоронців для перевірки переміщення призовників? Побачимо.
Зрозуміло, що всі ми повинні захищати нашу країну та рідних від нападу росіян, які зараз значно переважають нас чисельно, і ухилятися від цього є неприпустимо.
Але і спроба тотального контролю за переміщенням призовників, навряд, має шанс на успіх.
Головне пам’ятаймо, що гніватися і воювати потрібно з росіянами, які на нас напали, а між собою потрібен лад та порозуміння.
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус вчора о 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак вчора о 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко вчора о 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський вчора о 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Коли рак – це геополітика. Або чому світ потребує термінової операції Дана Ярова 26.06.2025 12:35
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України Валерій Карпунцов 26.06.2025 12:18
- Воднева революція на колесах та чому Україні не можна залишатися осторонь? Олексій Гнатенко 26.06.2025 12:15
- Ризики Закону про множинне громадянство Андрій Хомич 26.06.2025 10:57
- Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України Дмитро Зенкін 25.06.2025 13:10
- Товарознавча експертиза у справах про недостовірне декларування Віктор Худоченко 25.06.2025 13:00
- Симуляція безпеки: таблички замість життя. Троянди – на бюджеті. Люди – на підлозі Дана Ярова 25.06.2025 12:36
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві Тетяна Бойко 25.06.2025 09:30
- Дискреція не без меж: перші рішення на користь кандидатів до апеляцій 1633
- Як керувати бізнесом за тисячі кілометрів і залишатися лідеркою: мій особистий досвід 456
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 438
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 89
- Реформа "турботи" 84
-
"Гра в кальмара 3": ексклюзив LIGA.net з режисером і зірками шоу про фінал, конфлікти і продовження
Життя 18680
-
Дратують фото з моря: чому чужі Instagram-відпустки викликають заздрість і чи це нормально
Життя 12253
-
Чому жінки після 40 йдуть з сім’ї, а чоловіки купують мотоцикли: правда про кризу середнього віку
Життя 9952
-
Ці продукти любить ваш шлунок та кишківник. Розбираємо популярні поради з мережі
Життя 7356
-
У застосунку Alliance з’явилась функція міжнародних P2P-переказів
Новини компаній 6345