Особливість ізраїльської моделі підтримки: що саме може запропонувати США Україні
У той час, коли Україна вступає в переломний етап війни з Росією, лідери США та НАТО об’єднуються навколо бачення зміцнення оборони України та прагнення гарантувати суверенне майбутнє країни.
Це модель безпеки, яку західні лідери, включно з президентом Байденом, порівнюють із тим, що зараз має Ізраїль, а ЗМІ по всьому світу почали називати такий вид підтримки “ізраїльською моделлю”.
Чому ізраїльська модель? І що взагалі означає цей термін?
Особливості ізраїльської моделі військової підтримки США починаються з їх геостратегічного положення. Ізраїль, як демократична країна, знаходиться в складному геополітичному середовищі, оточеному численними ворогами та потенційними загрозами. Військова допомога США спрямовується на зміцнення обороноздатності Ізраїлю, його здатності відповідати на загрози та виконувати свої оборонні завдання. Таку ж геополітичну ситуацію має Україна, яка оточена з півночі двома ворогами.
Що лежить в основі ізраїльської моделі військової підтримки?
Перша особливість ізраїльської моделі полягає в тісному військовому співробітництві між двома країнами. Ця співпраця охоплює обмін військовою технологією, спільні навчання та тренування, а також координацію військових операцій. США надають Ізраїлю доступ до своїх передових технологій та зброї, що допомагає Ізраїлю зміцнювати свою обороноздатність та ефективність.
Друга особливість полягає у великій фінансовій допомозі США Ізраїлю. Військова допомога Сполучених Штатів складає значну частку бюджету Ізраїлю і становить мільярди доларів щороку. Ці кошти використовуються для розвитку військово-промислового комплексу Ізраїлю, закупівлі нової техніки та зброї, а також для забезпечення військової підготовки та тренувань.
Третя особливість - Ізраїль не є членом НАТО. Попри те, що Ізраїль не є членом НАТО і США не зобов'язані вставати на його захист у разі нападу, він був найбільшим отримувачем військової допомоги від Вашингтона, обсяг якої сягнув $150 млрд.При цьому цю підтримку Ізраїль отримує з 60-х років минулого сторіччя.
Четверта особливість ізраїльської моделі військової підтримки США полягає в обміні розвідувальною інформацією. Ізраїль має розвинену розвідувальну систему та спеціальні служби, які забезпечують важливу інформацію для США. Цей обмін інтелектуального капіталу допомагає обом країнам в управлінні загрозами та протидії спільним ворогам.
П'ята особливість — політична та дипломатична підтримка. Не можна не відзначити особливості політичного виміру ізраїльсько-американських військових відносин. Одна з основних форм політичної допомоги США Ізраїлю — це підтримка на рівні державних інституцій. США регулярно виражають підтримку Ізраїлю на міжнародних форумах, таких як Організація Об'єднаних Націй (ООН), та підтримують Ізраїль в політичних дебатах та рішеннях.
Додатково, США активно сприяють укладенню мирних угод між Ізраїлем та його сусідами, зокрема підтримуючи мирні переговори та сприяючи у пошуку компромісних рішень. Політична допомога США допомагає зміцнювати статус Ізраїлю в міжнародному співтоваристві та сприяє його безпеці та стабільності.
Так, наприклад, у 2020 році Президент США Дональд Трамп очолив церемонію підписання угод між Ізраїлем та двома арабськими країнами – ОАЕ і Бахрейном, спрямованих на нормалізацію відносин та сприяння встановленню мирного порядку в регіоні Близького Сходу.
Попри те, що позиція цих країн щодо Палестини кардинально відрізнялися від бачення Ізраїлю, перемир'я все ж було проголошено. Тоді після місяця дипломатичних зусиль, американській адміністрації вдалося переконати керівництво арабських країн, що конфлікт не має перешкоджати відносинам у інших сферах. Отже, спочатку ОАЕ, а потім Бахрейн погодилися піти на зближення відносин з Ізраїлем попри його багаторічний конфлікт з Палестинською автономією.
Чи можуть гарантувати США та НАТО подібну підтримку Україні?
На саміті НАТО, який відбудеться у середині липня у Вільнюсі, можуть ухвалити "багаторічний пакет допомоги" для України, який приведе Україну у відповідність до стандартів НАТО. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє Handelsblatt.
Крім того, схожу позицію має й Президент Президент США До Байден, який заявив під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Британії Ріші Сунаком, що упевнений, що за двопартійної підтримки в Конгресі Україна отримуватиме необхідну допомогу, в тому числі в довгостроковій перспективі.
Судячи з цих заяв можна зробити висновок, що довгострокова підтримка України все ж буде. Єдине питання, що залишається відкритим, чи отримає Україна цю підтримку, як країні НАТО чи ні.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 23539
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21299
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 10137
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9083
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7734