Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану
Благодійні фонди в Україні стикаються з проблемами прозорості та контролю, впливаючи на довіру донорів. Важливо перевіряти звітність фондів.
В Україні триває війна, війна на знищення українського народу!!! Під час війни знищуються об’єкти житлової забудови, стратегічні об’єкти, заводи, підприємства та навіть дитячі лікарні. Західні партнери та звичайні громадяни України допомагають відновлювати ті чи інші об’єкти за допомогою благодійних фондів, які діють на території України та платформи, створеної Президентом України «United 24».
Неначебто мета всіх благодійних організацій має бути одна – допомога для сприяння законним інтересам бенефіціарів. Сфери діяльність того чи іншого фонду можуть відрізнятися.
Однак, не все так прозоро та зрозуміло у правовому регулюванні благодійних фондів. Адже благодійна організація є юридичною особою приватного права. Фінансування діяльності благодійних фондів можливо за рахунок благодійних пожертв та благодійних грантів.
Отже, об’єднавшись заради допомоги постраждалим людям та зруйнованим об’єктам, у благодійників добровільних пожертв не завжди є впевненість у цільовому використанні їх коштів через благодійні фонди та поясню чому.
Жодного контролю зі сторони держави щодо перевірки законної діяльності благодійних організацій немає, що ставить під сумнів можливість здійснення контролю за діяльністю таких організацій зі сторони благодійників. Більш того, є випадки невиконання положень статуту навіть щодо контролю діяльності органів управління всередині фонду, наприклад зі сторони вищих органів благодійних фондів – наглядової ради та загальних зборів учасників, що призводить до порушення статутних завдань такого благодійного фонду.
Сьогодні вирішила приділити особливу увагу Благодійному фонду, який залучав гроші благодійників через публічних осіб (журналістів, акторів) неначебто на відновлення всім відомої Лікарні, та у діяльності якого є безліч порушень, що були виявлені під час діяльності такого фонду. Сьогодні порушення не усунуто, аудит не проведено, а органи правління не виконують свої повноваження, визначені Статутом.
Виникає цілком логічне питання, чому такі дії дозволяють собі посадові особи Фонду та до чого це може призвести? Все просто. Безкарність породжує злочинність. Відсутність належного правового регулювання та нагляду за діяльністю Фонду. Порушення у діяльності благодійного фонду можуть призвести не лише до нецільового використання коштів донорів, а ще й до втрати первинної мети збору коштів благодійників. Якщо під діяльності Фонду виявлені порушення законодавства України, очевидно, що мови про довіру до фонду та прозорість його діяльності йти не може.
Прозорість та довіра до фонду є основною складовою у діяльності Благодійних фондів. Однак, не завжди інформація, що публікується для благодійників (донорів) на офіційному сайті благодійного фонду містить правдиві відомості щодо діяльності благодійної організації. Відтак, кожен самостійно обирає назву Фонду, якому довіряє. Важливим є фактор своєчасної та прозорої звітності, опублікованої на сайті такого фонду, рішення загальних зборів, які також мають бути відкритими для кожного донора та звісно зрозуміла структура діяльності та контролю.
Отже, перед визначенням Благодійного фонду, якому Ви вирішили довірити кошти, потрібно перш за все з’ясувати прозорість звітності такого фонду та репутацію серед благодійників.
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 232
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 145
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 136
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 31480
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 5955
-
"Дитячий бонус" $5000: Білий дім збирає ідеї для збільшення народжуваності у США
Бізнес 4800
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 4565
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 4315