На Пирогова кияни намагалися достукатись до влади
Громадськість пікетувала будівництво поруч з Національним музеєм медицини
Громадськість пікетувала будівництво поруч з Національним музеєм медицини
Кілька років триває війна мешканців столиці проти тотальної забудови міста. На центральних вулицях Києва, де колись переважали будівлі початку ХХ століття, один за одним виростають багатоповерхові житлово-офісні комплекси, які не лише не вписуються в історичний ландшафт місцевості, а й становлять загрозу для своїх столітніх сусідів. Кияни, які люблять своє місто, стаючи свідками того, як воно втрачає своє обличчя, виступають проти такого будівництва. Боротьба ведеться різними шляхами – через суди, звернення до депутатів і чиновників. Проте досі чи не найефективнішим методом залишаються пікети.
У суботу громадськість Києва мітингувала поруч із скандальним будівництвом на Гончара, 17 – 23. Сьогодні, в перший день весни, кияни пікетували ще одну «гарячу» точку.
7 липня 2005 року Київрада виділила та надала в оренду під забудову Товариству «Торговий дім міжнародної спілки українських підприємців» земельні ділянки за адресою вул Пирогова, 2 / Богдана Хмельницького, 37 – Б у Шевченківському районі Києва.
Надаючи ділянку, столична влада не врахувала, що багатоповерхівка з напівзаглибленим паркінгом будуватиметься впритул до трьох пам’яток архітектури – 1853, 1909 та 1936 років, а сам паркінг буде вирито на місці погребів мешканців. Не зважали й на негативні результати гідродосліджень. Не поцікавилися думкою місцевих жителів – громадських слухань з цього питання не було.
Те, що будівництво є незаконним підтверджують приписи та протести Прокуратури Києва, скасування дозволу на будівництво Головним управлінням охорони культурної спадщини КМДА, відкликання погодження проекту Українським товариством охорони пам’яток історії та культури. Проте забудовник отримав нові дозволи й у січні 2011 року відновив будівельні роботи. 25 лютого була спроба розширити територію будівництва – паркан намагалися поставити прямо під вікнами будинку № 2 по вул. Пирогова.
У результаті будівельних робіт вже почав руйнуватися будинок по вул. Пирогова, 6, найближчий до будівництва – по всій висоті будівлі пішли тріщини. Крім того, будівельники пошкодили теплотрасу – мешканці навколишніх будинків на декілька днів залишилися без тепла.
На сьогоднішній пікет вийшло небагато людей – все-таки понеділок. З місцевих були переважно люди похилого віку. Мешканців вулиці Пирогова підтримали кияни з інших «гарячих» точок – представники ініціативних груп з вул. Олеся Гончара, 17 – 23 та проти забудови на місці Десятинної церкви. Також були представники громадських організацій – ВГО «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції», «Збережи старий Київ».
Разом місцевими мешканцями в пікеті брали участь депутати Київради Олександр Бригинець та Тетяна Меліхова. На думку пана Бригинця, головною проблемою зараз є те, що наша влада думає проте, як догодити забудовникам, а не як захистити киян. «Влада шукає законні підстави, щоб дозволити будівництво, а не законні підстави, щоб його не дозволити. Всі документи, які видаються, з точки зору букви закону в переважній більшості дотримані. Коли говорити про дух закону, то він не дотримується. Тому ми не можемо зупинити багато будівництв. Поки громадськість спить – будівельники будують. Як тільки громадськість прокидається, будівельники зупиняються. Наше завдання сьогодні – активізувати політикум країни і політикум міста, щоб вони зрозуміли, що є така гаряча точка і потім вирішили її не в інтересах киян – в своїх інтересах як людей, які захочуть залишитися при владі. Якщо нинішня влада не схаменеться, її чекає доля команди Черновецького – нульовий рейтинг чи антирейтинг», – вважає депутат.
Кияни спробували достукатися до влади через будівельний паркан. Навряд чи їх почули чиновники, які видавали дозвільну документацію, зате вийшов охоронець і став звинувачувати пікетувальників у зазіханні на приватну власність. Згодом приїхала й начальник будівництва з двома правоохоронцями.
З представників владних структур до киян так ніхто й не прийшов. Натомість під кінець пікету з’явився народний депутат КирилоКуликов. Відомий своєю активною участю у боротьбі з будівництвом на Гончара, 17 – 23, Кирило Борисович пообіцяв розібратися в цій справі. «Ми нічого не збережемо, якщо не будемо організовані, якщо не станемо й не спробуємо боротися з цим свавіллям. Я не буду обіцяти вам золоті гори. Я візьму цю справу і спробую з нею розібратися. Якщо побачу, що тут порушується закон, я буду разом з вами боротися з цим беззаконням», – запевнив пан Куликов.
Хочеться вірити, що всі разом ми зможемо зупинити це будівництво, і на місці будівельної техніки тут з’являться омріяний мешканцями дитячий садок та місце для відпочинку, яке відібрали забудовники. До речі, черговий суд у цій справі відбудеться вже третього березня.
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов вчора о 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович вчора о 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак вчора о 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак вчора о 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 роци? Ростислав Никітенко вчора о 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін вчора о 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова вчора о 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко 23.12.2024 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 23.12.2024 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 23.12.2024 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 23.12.2024 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 23.12.2024 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 23.12.2024 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1431
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 722
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 369
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 245
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 139
-
П'ятірка найкасовіших різдвяних фільмів в історії: класика святкового кіно
Життя 6323
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 5118
-
Кабмін продовжив на місяць усі бронювання через кібератаку на реєстри
Бізнес 5060
-
"Умови сприятливіші за довоєнні". Вартість житла у Києві відповідає десяти рокам оренди
Бізнес 3802
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 3656