"Тінь" Мінінфраструктури. Як вгамувати портових монополістів
Чи реально приватній компанії перемогти у протистоянні, наприклад, з цілим міністерством? Так, якщо аргументи - на її боці. Тримайте свіжий кейс.
Днями на засіданні АМКУ розглядали кейс за скаргою компанії, що орендує у Миколаївському морському порту склади і станцію розвантаження вагонів. Справа – показова, оскільки ілюструє, що правила вільної конкуренції в Україні порушують у багатьох (якщо не всіх) сферах життя.
Причому ці порушення часто відбуваються з ініціативи або за підтримки державних органів, які мали би уникати антиконкурентних дій.
Коротко про фабулу справи.
Згадана компанія працювала у порту з 2000-го, орендуючи там державне майно. У травні 2016-го спливав термін її угоди. Тож підприємці звернулися до Мінінфраструктури, як уповноваженого органу управління державного нерухомого майна, щодо продовження строку оренди. Причому – зробили це 2014-го – за два роки до «часу-Ч».
Але, відповідь компанія отримала лише наприкінці травня 2016-го. У Міністерстві погодили обласному відділенню ФДМ продовження договору на 10 років. Однак зауважили, що розмір орендної плати необхідно підвищити до щонайменше 36 гривень за квадратний метр складських приміщень.
При цьому навіть поверховий аналіз відповідних угод, оприлюднених на сайті ФДМУ, свідчить, що середня вартість такої оренди у Миколаївському порту сягає 9,33 гривень. Тобто Мінінфраструктури без пояснень встановило одній компанії тариф у 3,5 рази вищий, аніж усім іншим. При цьому жодній компанії, яким того року пролонгували договори, вартість оренди не підвищували.
Розслідування АМКУ за скаргою стивідора встановило, що дії Мінінфраструктури порушують алгоритм розрахунку орендної плати за державне майно. Якби цю оплату розраховували у відповідності до визначеної Методики, вона би сягала 310 тисяч грн на місяць. Але натомість – перевищила 1,13 млн.
У компанії вимушено підписали несправедливу угоду. Інакше – взагалі припинили би діяльність і зазнали ще більших збитків. Таким чином через антиконкурентні дії Мінінфраструктури та регіонального відділення ФДМУ стивідор лише за місяць зазнав збитків на понад 820 000 грн. А за весь час оренди він прогнозовано втратив би більше 100 млн.
Показово, що під час розгляду справи на засіданні Комітету представник Мінінфраструктури намагався виправдатися тим, що компанія звернулася до них «занадто рано», натомість не зміг пояснити причини ігнорування її звернень та обґрунтувати це дискримінаційне рішення.
Комітет визнав порушенням Закону України «Про захист економічної конкуренції» дії Міністерства та регіонального відділення ФДМУ щодо встановлення необґрунтованої орендної плати. Ми зобов’язали Міністерство та регіональне відділення ФДМУ припинити порушення.
Під час засідання Комітету представник стивідора повідомив про наміри додатково звернутися ще й до суду. Отримавши на руки рішення АМКУ – він це зможе зробити.
Тож очевидно, на Міністерство і РВ ФДМУ чекає нова серія протистояння з компанією. Коротке резюме. Компаніям, що потрапили у подібну ситуацію, не варто боятися звертатися до АМКУ. Ми допоможемо, якщо є для цього підстави.
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов вчора о 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська вчора о 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв вчора о 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч вчора о 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко вчора о 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов 04.11.2024 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко 04.11.2024 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков 04.11.2024 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова 04.11.2024 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська 04.11.2024 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв 04.11.2024 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж 04.11.2024 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко 04.11.2024 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 28023
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11664
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11324
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 6859
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 5221