Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.04.2022 12:49
Схоже, у російсько-українській війні наступає переломний момент
Російський «бліцкриг» шкутильгає, Китай «умиротворює», Захід надає нам зброю
Схоже, у війні наступає переломний момент: російський «бліцкриг» шкутильгає, Китай «умиротворює», Захід надає нам зброю.
Більша частина підрозділів РФ, задіяних у вторгненні 24 лютого, за 54 дні війни вже втратили свою боєздатність. Саме тому «стратегічна» пауза в наступальних діях нашого ворога тягнулась з кінця березня. Про морально-психологічний стан окупантів годі й говорити, це не регулярна армія, а зграя військових злочинців.
Рекрутинг не спрацював, втрати в особовому складі та техніці для проведення значно скороченої за цілями наземної операції на Півдні та Сході України Кремлю досі компенсувати не вдалося. В порушення ряду міжнародних конвенцій, окупанти проводять приховану мобілізацію на Донбасі та Криму, «полюють» на новобранців в захопленому Херсоні і Ізюмі.
Російське керівництво не знає як завершити цю війну, що робити з ефектом наростаючих санкцій, які більш «приземлені» завдання поставити своєму окупаційному війську та як придати українській авантюрі лоск «перемоги». Саме від стратегічного безсилля - тактика нищення української цивільної інфраструктури і наближених до зони протистояння українських міст.
Разом із Росією заручником ситуації стає головний союзник Путіна в сучасному світі - Китай. Стаття китайського військового експерта Суна Чжонпина, надрукована 16 квітня в проурядовому виданні Global Times, неприховано ретранслює російські інформаційні наративи та погрози Заходу.
Серед основного - військова допомога Заходу Україні «веде до продовження війни та позширення географії протистояння», битва за Маріуполь продемонструє реальну «потужність російської армії» і примусить Україну до коректної оцінки ситуації, «захоплення порту біля входу в Санкт-Петербург є стратегічно важливим для стримування» Швеції та Фінляндії, США «користуються війною в Україні, щоб зруйнувати автономію Європи», реальна причина поставок зброї Україні з боку США та НАТО не в агресії РФ, а в тому, що США «не хочуть, щоб конфлікт скоро закінчився».
Між строк цих «страшилок» читається заклик до домовленостей з Кремлем як альтернативі «великій європейській війні». Китай не хоче допомагати стороні, що програє (читай - Путіну), але хоче зберегти стабільність свого сусіда і якнайшвидше поновити власне економічне зростання. Підтримати Путіна в будь якій спосіб Пекіну не вигідно, оскільки потенційні санкції ЄС та США набагато вагоміші для Піднебесної за товарообіг з Росією.
Кричущі факти про гуманітарні злочини, скоєні Росією під Києвом та в Маріуполі, більш тверезе розуміння путінського режиму і наша спроможність до спротиву схилили позицію західних урядів в бік підтримки України необхідним наступальним озброєнням.
Останній віртуальний саміт з військової допомоги Україні дає чітки сигнали - ми отримаємо необхідну для захисту своєї території зброю, включно з далекобійною артилерією, бронетехнікою, засобами ППО та ударними безпілотниками.
Союзники нададуть цю зброю на умовах фінансової підтримки ЄС, ФРН, США та інших країн.
Є повне розуміння і готовность проводити тренування українських військових в якнайшвидшому опануванні нових зразків силами контингенту країн-союзників.
Україна остаточно стає частиною «колективного Заходу». 20 квітня лідери США, Італії, Франції, ФРН, Великої Британії, Канади, Японії, Польщі, Румунії, разом із керівництвом ЄС та НАТО обговорили питання гарантій безпеки України після війни з Росією. ЄС, в свою чергу, оголосив про намір покрити більшу частину витрат на повоєнне відновлення України.
Наступають визначальні тижні, коли всі перераховані фактори Україна має конвертувати у перемогу над ворогом, знищення його потенціалу до наступу і звільнення власної території. До реалізації такої переваги жодні дипломатичні домовленості з Москвою не матимуть шансів на успіх, що усвідомлено як керівництвом України так і, що важливо, лідерами Заходу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
Топ за тиждень
Популярне
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 26093
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11332
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11206
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 5912
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
5052
Контакти
E-mail: [email protected]