Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.12.2013 01:04
Євромайдан – територія щирого протесту
Певен, усі кияни та гості столиці, які в березні минулого року знаходились у Києві, надовго запам’ятали сніговий колапс, що повністю паралізував життя нашого міста...
Певен, усі кияни та гості столиці, які в березні минулого року знаходились у Києві, надовго запам’ятали сніговий колапс, що повністю паралізував життя нашого міста. Але він також став лакмусовим папірцем, який перевірив на фаховість та ставлення до киян очільників міста. Тоді голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, незважаючи на застереження синоптиків, поїхав з міста і в найважчий для містян момент займався своїми власними справами.
До чого я веду? – запитаєте ви мене. Борони Боже, знову пережити ту надзвичайну ситуацію. Але в мене інші паралелі. В історичний як для Києва, так і України момент – вихід людей на Майдан – тепер уже інший керманич, президент України Віктор Янукович, так само зник з поля зору громадян. Тепер ми вже знаємо, що коли тисячі українців висловлювали своє обурення «єврокидком», обличчя країни полювало на кабанів у Сухолуччі. І його мало цікавило, хто, скільки, з якою метою вийшов на вулиці столиці.
Подібний «пофігізм» на тлі нещодавніх гасел «Почую кожного» це що: непоінформованість про ситуацію? Збіг обставин? Випадковість? Відсутність мобільного зв’язку? Даруйте мені, але я в це не вірю. Бо для мене це чергове підтвердження того, як до свого народу ставиться Віктор Янукович.
Мабуть, важко уявити керівника дитсадка, який не опікується життєдіяльністю дітей, або директора великої фірми, який не цікавиться поточними справами, чи ректора вишу, який не втручається у навчальний процес. Але ще важче уявити президента, якого не цікавлять громадяни країни, яким він служить. Бо влада для нього лише інструмент для свого гіперзбагачення та підвищення шаленими темпами статків Сім’ї.
Євромайдан, де сьогодні перебувають мешканці не лише столиці, а й багатьох міст та сіл України, перетворився на величезну територію щирого протесту. І мова вже не про євроінтеграційний курс держави, а про політичний та економічний колапс всієї країни. Про шлях у нікуди, про те, що люди знають, що для нинішніх керманичів вони «козлы, которые мешают нам жить».
Спроба силового розгону Майдану це лише зайве підтвердження того, що Віктор Янукович ніколи не спиратиметься на демократичні методи розв’язання будь-якої конфліктної ситуації. Навпаки – він вміє діяти лише з позиції сили. Або так, як він хоче, або ніяк. Не дивно, що підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом, так і не відбулося. Бо азійське мислення нинішнього президента не передбачає стремлінь до європейських цінностей, дотримання чесних правил гри в політичній та економічній сферах.
Протидіяти подібному авторитаризму з диктаторськими замашками можна лише об’єднавшись навколо спільних цілей, єдинобачення майбутнього України. Сподівання Януковича та його оточення на те, що Майдан сам по собі «розсмокчеться» марні. Химерними є й плани силового сценарію: подібні владні «витівки» вже не пройдуть. Але разом із тим нам конче потрібно не ловити вітра в полі, а негайно відправити у відставку президента, змінити уряд та рухатися вперед до того майбутнього, яке у всі часи українці називали «світлим».
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко вчора о 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко вчора о 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький вчора о 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
Топ за тиждень
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 232
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 144
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 134
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 122
Популярне
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 30978
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 5771
-
"Дитячий бонус" $5000: Білий дім збирає ідеї для збільшення народжуваності у США
Бізнес 4792
-
Японські інвестори влаштували розпродаж іноземних облігацій після мит Трампа
Фінанси 3992
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 3627
Контакти
E-mail: [email protected]