Кабмін дає зелене світло екологічним злочинцям?
Сотні моїх депутатських запитів на екологічну тематику залишилися без реальних відповідей та реагувань. Мені просто повідомляли, що наразі провести перевірку того чи іншого факту можливого злочину можна буде лише, якщо це дозволить Кабмін. За інформацією а
Сотні моїхдепутатських запитів на екологічну тематику залишилися без реальних відповідейта реагувань. Мені просто повідомляли, що наразі провести перевірку того чиіншого факту можливого злочину можна буде лише, якщо це дозволить Кабмін. Заінформацією активістів «Української справи» таке ставлення до моїх запитів непоодиноке.
Відповідна ситуаціясклалася внаслідок внесення змін до Державного бюджету України від 31.07.2014та Постанови КМУ «Питання запровадження обмежень на проведення перевірокдержавними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від13.08.2014 року. Відповідні зміни були запроваджені з метою економії бюджетнихкоштів. Відтак, тепер проведення перевірок підприємств, установ, організацій,фізичних осіб-підприємців державними інспекціями та іншими контролюючимиорганами здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження КМУ на періоддо 01.01.2015 року.
Економія та зменшеннятиску на підприємців, це звісно добре, але необдумана фактична заборона всіхперевірок призводить до безкарності правопорушників у всіх сферах, зокрема векології. На жаль, в даному випадку, Кабмін фактично дає зелене світлоекологічним злочинцям. Нагадаю, що екологічні злочини так само вбивають людей,як і кулі російських найманців в АТО. Екологія – це безпекова сфера.
Будь-яка екологічнакатастрофа здатна вбити більше людей, ніж теракт чи запеклий бій. Розумію, щонаші чиновники намагаються вдавати із себе захисників бізнесу, таким чиномприваблюючи інвестиції, але екологічна небезпека може породити екологічнікатастрофи і тоді, з України втечуть не тільки інвестори, а й жителі самоїУкраїни! Кабміну треба розібратися із тим, чи варто спускати на гальма злочини,які прямо загрожують життю українців.
За даними активістів«Української справи» з 01.08.2014 по 11.11.2014 Кабмін не видав жодногорозпорядження, яким би дозволив Державній екологічній інспекції провестипозапланову перевірку. Хоча було подано більше сотні таких прохань. Аналогічнаситуація і щодо інших державних інспекцій.
Внаслідок внесення відповідних змін,наприклад , Екологічна інспекція не змогла провести перевірки фактів, вказанихв моїх депутатських зверненнях. Зокрема, про незаконні вирубки лісу вНаціональному природному парку «Білоозерський», Гринявському та Путильськомулісгоспах, про небезпечне будівництво качиної ферми біля р. Десна тощо. Порушникине повинні відчувати себе безкарними! А економлячи кошти, ми можемо втратитинашу українську природу!
За інформацієюактивістів «Української справи», КМУ готує Постанову, згідно якої відповіднийфактичний мораторій на проведення перевірок буде подовжений на 2 роки.
Я вважаю ценедопустимим, і тому звернувся до Прем’єр-міністра України з проханняпідтвердити або заперечити відповідну інформацію.
Також звернувся донародних депутатів, зокрема до голови Комітету ВР з питань екологічної політикиМиколи Томенка, з проханням взяти під свій контроль питання щодо Державної екологічної інспекції та її повноважень.
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45248
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
22439
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16147
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12847
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11050