Торгівля людьми під час пандемії
За перші 4 місяці 2021 року, поліцією виявлено понад 100 випадків, тобто вдвічі більше кримінальних проваджень ніж за весь минулий рік.
Карантинна та навіть пост-карантинна реальність продовжує диктувати нові правила для всіх. І поки наша країна лише робить перші кроки, аби масово вакцинувати, окрім уразливих груп, всіх охочих та затверджує зразки паспорту щеплення для виїзду за кордон, - ми продовжуємо жити за правилами, які вимушено раптово були запроваджені більше року тому.
Торгівля людьми виживає навіть за умови закритих кордонів
Багато міжнародних організацій, включаючи Координатора проектів ОБСЄ в Україні, застерігають, що саме наслідки пандемії COVID-19 роблять все більшу кількість людей вразливими до торгівлі людьми. Це підтверджує і Національна поліція України. Так, минулого року правоохоронці зафіксували великий спад щодо виявлених злочинів, пов'язаних з транснаціональною торгівлею людьми. Натомість, кількість випадків внутрішньої торгівлі людьми стрімко зросла. Причиною спаду було закриття кордонів, обмеження пересувань громадян в середині країни. Проте, за перші 4 місяці 2021 року, поліцією виявлено понад 100 випадків, тобто вдвічі більше кримінальних проваджень ніж за весь минулий рік. Маю певні припущення, що могло спричинити такі різкі статистичні зміни.
Обмеження виїзду в інші країни
У березні минулого року безвіз до країн Європи був тимчасово призупинений у зв’язку з пандемією. Здавалося б, немає можливості поїхати - небезпека потрапити в трудову, сексуальну, чи іншу експлуатацію стає майже неможливою. Проте, внутрішня торгівля людьми у цьому випадку постраждала значно менше. Національна поліція підтверджує, що почастішали випадки експлуатації в середині держави. Зокрема, трудова експлуатація в реабілітаційних центрах для осіб з наркотичною та алкогольною залежностями, трудова експлуатація на фермерських господарствах та сільсько-господарських угіддях.
Ізоляція та відсутність можливості фізичної зустрічі
Раніше, найпоширенішими інструментами торговців були зустрічі з потенційними постраждалими, в кабінетах умовних фірм, тиск на них в закритих приміщеннях та підставні “охочі” до праці, які щасливими виходили з офісів вербувальників. Проте, й закриття всіх громадських місць не спинило торговців. Інтернет є вже досить закоренілим інструментом серед вербувальників: якщо брати до уваги цей аспект, то шахраї були готовими та навченими до схиляння людей без фізичних особистих розмов, а через месенджери соціальних мереж, чи оголошення на сайтах. Врешті, шахраї успішно виконували свою злочинну роботу за допомогою інтернету. Так, особистість вербувальника можна приховати за зручним нікнеймом, а “штучні” посмішки та награну приязність - замінити смайликами, чи картинками.
Втрата роботи
З оголошенням карантину найбільше потерпав готельний бізнес та заклади харчування - де зайнятість скоротилася в середньому більш ніж на 20 відсотків, за ним слідують роздрібна торгівля і виробництво. Загалом, Міжнародна організація праці (МОП) стверджує, що за минулий рік в усьому світі було скорочено вчетверо більшу кількість робочих місць, ніж під час фінансової кризи 2008-2009 років. В Україні, ж за даними прес-служби Державної служби зайнятості станом на 25 січня 2021 року 485,3 тис. українців мають статус безробітного, що на 33% більше, ніж на цю ж дату 2020 року. Так, люди втрачають роботу в карантині або зарплати знижуються, тому вони швидше реагують на ризиковані пропозиції.
COVID-19 вніс свої корективи в кожну сферу нашого життя, а також зробив більший відсоток громадян уразливими до торгівлі людьми. Проте, всі кризи зрештою завершуються, а берегти себе важливо тут і зараз.
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3032
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2430
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2226
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2179
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2154