Незаконна забудова Києва: була, є і буде?
Як і за часів Черновецького, в столиці України кожен будує що хоче і де хоче. Й не видно дієвих засобів для того, щоб раз і назавжди зупинити це неподобство
Гадаю, незайвим було б створення інтерактивної мапи Києва, де можна було б відзначати спонтанно виникаючі забудови. Причому жовтим кольором таврувати місця, де забудова ведеться бодай з якимись дозвільними документами (хай і не без порушень), а червоним – території, де документів не існувало й в зародку. Як голова Фонду муніципальних реформ «Магдебурзьке право» не можу пройти повз ще одного будівельного скандалу, про який не пише преса, хоча його локація – в центрі міста.
На маленькій вуличці Паторжинського, що перетинається з Прорізною, спритні ділки почали зводити двоповерхову споруду незрозумілого призначення. (Адресу споруди трактують по-різному: то як «Прорізна, 16/2», то як «Паторжинського, 4»). Її перший поверх, очевидно, має відіграти роль гаражу, для чого знадобився другий – неясно. Власне, цей другий поверх завдає прилеглим будинкам найбільше клопоту, бо через нього у приміщеннях – темно. «Нарощення» стартувало 27 жовтня 2015-го – акурат після місцевих виборів. Вибори минули, й вчорашнім кандидатам було вже не до того, аби дотримуватися недавніх обіцянок і наглядати за порядком (в тому числі й будівельним) в Києві.
Тоді ж, 27-го жовтня, «на об’єкт» було викликало наряд поліції. Охоронці правопорядку прибули, зупинили будівництво і з’ясували, що забудовник немає жодного документа на право власності на дане приміщення та дозвільну документацію на проведення будівельних робіт. Втім, оскільки втручання поліції великого ефекту не мало, то вже за пару днів, 30 жовтня, довелося вдруге викликати слідчу групу, зупиняти будівництво та складати протокол за зверненням громадської ініціативної групи «Штаб оборони Києва» щодо незаконної забудови.
Втретє поліцію викликало вже товариство «Меотіда Інтернешнл» – це сталося в той же день, 30 жовтня. І знову – виїзд оперативників та складання протоколу. 5 листопада поліція побувала на Паторжинського ще раз, і ще раз – 9 листопада. Цього разу з’явився й чиновник Шевченківської РДА з питань благоустрою, а також посланець виробничо-обслуговуючого підрозділу ЖЕК «Михайлівська». Тоді ж управлінець з Шевченківської РДА склав припис №001098 від 09.11.2015р. та вручив його представнику забудовника. Наразі будівництво поки що призупинено.
Однак без відповідей залишається ряд запитань. Якщо Департамент міського благоустрою при КМДА, а також Державна архітектурно-будівельна інспекція заперечують права забудовника на дану ділянку, а ТОВ «Комфортна вежа» при ВОП «Михайлівська» прямо зазначає, що в неї «відсутня будь-яка дозвільна документація» і що власника незаконно зведеної нерухомості вже поставлено до відома про те, що від нього чекають підтвердження його прав, то як взагалі могло статися так, що на цій ділянці землі розпочалося будівництво?
Так, в минулому подібне ми проходили не раз. Але так хотілося вірити, що такі зазіхання на міську власність більше не повторяться. Чому реакція влади Києва на таке неподобство відсутня взагалі? Чому без діють правоохоронні органи, зокрема, міська прокуратура? Як довго триватиме насилля над архітектурним обліком столиці?
Ситуація, що склалася на вулиці Паторжинського, є вкрай обурливою. Коли хто завгодно може привести цеглу та цемент і почати творити якогось двоповерхового «франкенштейна», а виклики поліції та представників КМДА лише тимчасово призупиняють цей хаос, ні про який лад в місті говорити не доводиться. Владі, як і раніше, наплювати на все, що відбувається в Києві, і порятунок міста лишається справою рук його мешканців. А оскільки я є одним з таких мешканців, то не можу стояти осторонь. Дуже хотілося б почути компетентну думку відповідальних персон з приводу цього будівництва.
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 233
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 145
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 137
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 31821
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 8081
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 6108
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 5392
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 4922