Як ОСББ розпочати утримання земельної ділянки?
Минулого тижня ми розглядали питання правового регулювання відносин, пов’язаних із правом власності на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок, приналежні до нього споруди та його прибудинкова територія. Не менш важливо вирішити пита
Минулого тижня ми розглядали питання правового регулювання відносин, пов’язанихіз правом власності на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирнийбудинок, приналежні до нього споруди та його прибудинкова територія.
Не менш важливо вирішити питання, яким чином ми, співвласникибагатоквартирного будинку, маємо право розпочати утримання земельної ділянки тавикористовувати для цього кошти з рахунку ОСББ.
Насамперед давайте згадаємо теорію, на якій будується діяльність ОСББ. Напочатку своєї діяльності, а в подальшому – щорічно, кожне ОСББ затверджуєкошторис на утримання будинку та розмір внеску, який сплачує кожен співвласник.
Правління ОСББ має право розпоряджатися коштами ОСББ виключно в межахкошторису, затвердженого Загальними зборами. У той же час, саме Правління готуєпроект кошторису, який потім мають затвердити Загальні збори.
Таким чином, для того, щоб отримати гроші для здійснення певної діяльностіз утримання будинку та прибудинкової території,спочатку необхідно внестивідповідну статтю витрат у кошторис ОСББ.
Але яким чином ми можемо розрахувати, скільки коштів потрібно для утриманняприбудинкової території, якщо ми не знаємо, які в неї межі та яка вона взагалі?
З одного боку, здається, що таке питання не повинно виникати, оскільки ЖЕКстільки років сумлінно утримував за наші гроші певну територію.Проте, якщопридивитись до цієї ситуації ретельніше, виявляється, що територія, якоюопікувався ЖЕК, має назву «прибиральна територія».
Що ж таке «прибиральна територія»? Це територія, яку нам нав’язують для прибирання. Але, разом з тим, нема жоднихправових підстав для того, щоб ми прибирали саме цю територію, а не якусь іншу.
Яким шляхом цю задачу вирішило вже не одне ОСББ?
Щоб ми мали право використовувати гроші співвласників на утриманняконкретної прибудинкової території, нам необхідно скликати Загальні збори, наяких спільно з власниками квартир та нежитлових приміщень будинку прийнятирішення про те, яку територію ми хочемо утримувати.
Такі Загальні збори скликаються та проводяться Правлінням за звичайноюпроцедурою, яка передбачена Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку». Дляприйняття рішення нам треба набрати «за» понад 50 % голосів співвласників.
У рішенні, яке будуть приймати Загальні збори, необхідно зазначити, якоюбуде прибудинкова територія, яку співвласники готові утримувати. До рішення маєбути додано план цієї території із зазначенням її меж.
Після того, як рішення прийнято, необхідно повідомити орган місцевогосамоврядування про те, що з визначеної дати ви починаєте утримувати відповіднутериторію.
Отже, доки співвласники не отримають земельну ділянку, на якій розташованобагатоквартирний будинок, споруди та його прибудинкова територія у власністьабо в постійне користування, без відповідного рішення ОСББ не має прававикористовувати гроші на утримання прибудинкової території.
Як казав Сюнь-Цзи, мати надію на закони і до того ж розуміти їхній зміст –тільки так можна досягти згоди.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11963
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2936
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2096
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2040
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2008