Що може Держказначейство в закупівлях
Які документи має право вимагати Держказначейство в паперовому вигляді? Які повноваження мають казначеї і при виявленні яких порушень в закупівлях можна до них звертатись?
Які документи має право вимагати Держказначейство в паперовому вигляді? Які повноваження мають казначеї і при виявленні яких порушень в закупівлях можна до них звертатись?
Державна казначейська служба України (далі - ДКСУ) є одним з органів, уповноважних на здійснення контролю в сфері закупівель. Всі Замовники добре знають, що робота цього органу безпосередньо пов'язана з проведенням оплати за укладеним договором. Фактично будь-яка закупівля завершується реєстрацією договору про закупівлю в територіальному відділенні казначейства. При цьому, ДКСУ здійснює оперативний контроль закупівель при реєстрації та оплаті договорів.
Згідно з “Положенням про Державну казначейську службу України”, ДКСУ уповноважена на здійснення контролю за: дотриманням розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, іншими клієнтами вимог законодавства у сфері закупівель в частині наявності, відповідності та правильності оформлення документів;
В першу чергу, хотіли б акцентувати увагу на тому, що ДКСУ зобов’язана перевіряти документи лише по надпорогових закупівлях. В даному контексті йдеться про річний план закупівель, звіт про результати проведення процедури закупівлі та договір про закупівлю.
Статтею 7 Закону “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) передбачено, що до моменту реєстрації договору та наступної його оплати, ДКСУ зобов’язана здійснити перевірку документів на предмет наявності та їх відповідності вимогам законодавства шляхом їх самостійного перегляду в електронній системі закупівель. Тобто, замовники не повинні роздруковувати і заносити ці документи до органів ДКСУ. Це є суттєвим спрощенням роботи замовників.
ДКСУ не має права витребовувати будь-які інші документи по процедурі (тендерну документацію, протоколи та ін.), зокрема в паперовому вигляді, крім тих, які передбачені статтею 7 Закону.
Законодавством надано право ДКСУ в окремих випадках зупиняти платежі за договором у разі набарання законної сили рішенням суду про визнання результатів торгів недійсними. Дана підстава дає можливість зупиняти оплату вже на етапі виконання договору.
Усі інші випадки щодо недопущення реєстрації договору та подальшого здійснення платежів з рахунка замовника стосуються безпосередньо закупівельного процесу, зокрема:
1. відсутності або невідповідності встановленим законодавством вимогам річного плану, звіту про результати та договору про закупівлю(відсутності зазначених вище документів в електронній системі; невідповідності укладеного договору результатам електронного аукціону; невідповідності інформації в річному плані оголошенню про закупівлю)
2. відміни процедури закупівлі.
3. на період призупинення процедури закупівлі. Положення встановлено як додаткове обмеження для замовника укладати договір в період оскарження.
4. наявності відповідного рішення органу оскарження.Йдеться про перевірку казначеями питання виконання замовником рішення Колегії АМКУ.
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 27236
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11531
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11288
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 6319
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
5106