Законопроект №4394 про внесення змін до Закону «Про судовий збір»
Новий законопроект може відмінити судовий збір за отримання свідоцтва про народження та смерть державного зразка на неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей.
У звичайному ритмі буденності, ніхто навіть і не думає над тим, що існує проблема отримання свідоцтва про народження та смерть. Проте, вже майже два роки частина Донецької та Луганської області, окрім інших проблем зустрілись також з питанням: «Як отримати свідоцтво про народження та смерть державного зразка?».
14.11.2014 року Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях» №875/2014 припинено діяльність державних установ, підприємств та організацій на непідконтрольних Україні територіях. Через відсутність функціонування органів юстиції та нотаріату, ведення ними державних реєстрів, унеможливлює отримання свідоцтва про народження та смерть від компетентних органів на території Донецької та Луганської області. Згідно п.п.1,2,3 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
Та слід пам’ятати, що немає такої проблеми, яку неможливо вирішити! З метою отримання даних свідоцтв, слід звернутись до суду в порядку окремого провадження з заявою про установлення юридичного факту. Відповідно до ч. 1 ст. 234 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Пунктом 5 ч. 2 ст. 234 ЦПК України встановлено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Згідно п. 8 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті. Згідно ст. 257-1 ЦПК України справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» подання до суду такої заяви є платним.
12.04.2016 року Верховною Радою зареєстровано законопроект №4394 про внесення змін до Закону «Про судовий збір» відносно уточнення переліку процесуальних документів, за представлення яких судовий збір не стягується. Автор законопроекту депутат Євген Мураєв.
Законопроектом пропонується ч.2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір» доповнити п. 17, відносно до якого судовий збір не стягується за подання заяви про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України.
Є надія, що Парламент більшістю голосів підтримає даний законопроект, адже це дасть можливість громадянам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях безкоштовно отримувати свідоцтва про народження та смерть, як це роблять і інші громадяни країни.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
24117
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17805
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17452
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 14141
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 12900