Досить вже кошмарити підприємців!
Нинішні новини про бізнес виглядають, наче якісь кримінальні хроніки з 90-х...
Нещодавно перетрусили «Нову Пошту», і всі прекрасно розуміли, що це було дещобільше, аніж звичайні перевірки - інакше це не була биГенпрокуратура, це не було би в п’ятницю, до 2-ї ночі.
Адже офіційна перевірка за «несплату податків» передбачає чітку процедуру: ДФС, акт перевірки,оскарження в вищі рівні податкової служби, суд… У випадку ж з «Новою поштою» зрозуміло, що вона стала черговою мішенню для деяких чиновників.
Я це знаю, бо ми теж цепроходили, і не раз. У 2013-му декому сподобалася «Біофарма» - попросили 50%бізнесу. Ми відмовили. Як наслідок - перевірки, обшуки. В результаті ми навчилися розміщувати сервера в Німеччині. Унаступному році декому сподобався «Трібо». Коли ми сказали, що нам комфортнопрацювати з нинішнім активом, через 2 тижні отримали 20 озброєних, у повнійамуніції бійців, які перестрибували через 6-метровий паркан. А потім булиобшуки вдома майже у всіх моїх директорів, бухгалтерів, провідних фахівців...
Насправді ж, інтереси керівництвакраїни та підприємців збігаються у всьому. Ми теж «за» інвестиції, «за» низькіпроцентні ставки і доступні кредити, «за» створення робочих місць, за те, щобвиробляти в Україні і експортувати свою продукцію по всьому світу, за те, щобмолодь створювала тут свій бізнес, а не виїжджала, тікала, відлітала з України…Але те, що відбувається, доводить: такі «спільні» інтереси - лише декларації,які влада використовує як гарну вивіску на міжнародних економічних форумах такпрайм-таймах телеканалів.
Нинішні новини про бізнесвиглядають, наче якісь кримінальні хроніки з 90-х: рейдерство, маски-шоу,«нальоти» податкової, перевірки ГПУ, арешти, блокування рахунків і т.д.
Хіба не соромно, що в останньомурейтингу економічної свободи Україна посіла 150 місце серед 186 країн світу, асеред країн європейського регіону ми зайняли найнижчу, 44 позицію? Автори цьогорейтингу – фахівці американського аналітичного центру HeritageFoundation - наголошують нанеобхідності розвитку в Україні ринків капіталу, вдосконаленні законодавчоїбази і верховенства права. А три показники у нас оцінені гірше, ніж минулогороку: це право власності, свобода торгівлі, цілісність управління.
До речі, Європейськабізнес-асоціація в кінці минулого року перше за останні роки зафіксувалападіння індексу інвестиційної привабливості України. За словами європейськихекспертів, наш бізнес скаржиться на корупцію, бюрократію та повільний хідреформ. 50% опитаних були незадоволені бізнес-кліматом в Україні, а відсотокзадоволених впав до якихось 11%.
Якщо ви хочете, щоб українськамолодь розвивала національну економіку та йшла працювати у бізнес, то потрібнозовсім інше – підтримка від держави, впевненість у завтрашньому дні,верховенстві закону та приклади успішних кейсів. По телебаченню варто було бищодня показувати передачі про успішних людей, давати підприємцям довгі,доступні і дешеві кредити і гарантувати ведення стабільного бізнесу. Доситьнарешті «кошмарити» підприємців, які просто хочуть розвивати власний бізнес, ане ділитися з кимось тільки тому, що хтось раптом захотів мати частку…
Саме тому сьогодні я повністю набоці цих підприємців, з якими, до речі, я не маю спільних бізнес-інтересів танавіть особисто не знайомий.
Бізнесу час об'єднатися, статипоруч і нарешті сказати «стоп»таким замовним перевіркам. Ми хочемо жити в Україні і будувати тут свій бізнес,зміцнюючи таким чином національну економіку та забезпечуючи майбутнє власнимдітям.
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 233
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 146
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 137
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 31973
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 9769
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 6164
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 5943
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
5645