Досвід Житомира фіксую та узагальнюю з молоддю світу в документи ООН
Приймаю участь у конференції ООН з питань клімату - COY і COP 25.
Німецька організація Plant for Planet в партнерстві з Канадською інституціЄ BC Council for International Cooperation запросили мене як ініціаторку еко-рішень на місцевих рівнях в Україні екологічних проектів.
Всесвітня конференція рівня гостей Грети Тунберг, Арнольда Шварценеггера, Емануеля Макрона, Біла Гейца, засновників Амазон та Алібаба та багатьох інших впливових цього світу, повинна була цього разу відбутися в Чилі, в Сантьяго. Але я поширювала інформацію, що в Чилі розпочалися протести. Тому конференція була перенесена в Мадрид.
Я навіть не могла уявити, що візьму участь в конференції ООН зі зміни клімату. Але ось я тут. Кожної секунди, коли я думаю про це, я відчуваю, що стаю кращою. І, як завжди, я хочу поділитися своїми емоціями.
Молодіжна конференція тривала з 29 по 1 грудня в студентському «містечку» Мадриду — UPM (Polytechnic University of Madrid, one of 19 faculties in the UPM). Молодіжна конференція з питань зміни клімату запросила молодих людей з усіх куточків світу, які обговорили проблеми зміни клімату і важливість залучення молодіжних організацій в процес прийняття рішень.
На конференції (COP) з 2 грудня ми будемо ділитися своїми знаннями, пристрастями і представляти реальні діючі проекти. Я щодня працюю в різних групах з представниками з різних країн, наприклад, з Італії, Великої Британії, США , Китаю, Перу, Індії, Болгарії, і звісно з усіма іншими представниками.
Молоді давно прийшов час звернути увагу на цю проблему. Майбутнє знаходиться в руках тих, хто потім вже може ще більше страждати від наслідків своїх дій. Саме тому основною цільовою аудиторією є молодіжні організації, які працюватимуть на попередження наслідків засмічення, затоплення, викидів....
«Я думаю, що на молодіжному заході я була тут тільки одна представниця від України. Представляла свій проект рішення та план дій по проекту рішення та план дій по зменшенню використання пластику з Наталією Клебанською і зіро-вейст-лайфстайл. Також говоритла про звернення, яке розглядала комісія Житомирської Міської Ради та представники Верховної Ради — Юрій Воскобойник та Олександра Разумей по створенню банків їжі спільно з ритейлом.
Далі я планую разом з Українською асоціацією студентів - UAS та Громадською організацією "Ліга інтернів» висловити позицію української молоді щодо питань збереження територій життя вже в лютому цього року. Я хочу внести свою частку у збереження територій, у світ, в якому ми живемо, я щаслива, що організатори вважають запропоновані Центром суспільних комунікацій бачення цінними та цікавими.»
Нами були обговорені наступні теми: Кліматична віза, залучення соціальних мереж для активації Цілей сталого розвитку, про свідомість, спосіб життя і зміну клімату, освіту дітей, життя «Без пластика», переробку відходів.
Далі я говорила про те, що ЗМІ та соціальні мережі можуть робити дії національного рівні та змін свідомості. Чи будуть медіа еко-свідомі та піднімати тему голосніше, залежить від еко-молоді, політиків, громадських організацій та від усіх нас.
ЗМІ та еко-ГО мають розповідати реальні успішні еко- історії та використовувати рольові моделі, що є це дуже ефективними методами.
Розповідати про реальні ситуації, наводити приклади, показувати, що це не важко жити в стилі нуль відходів, а навпаки, що це звільняє наш простір, без лишніх речей і дихати легше.
Також важлива співпраця з суперзірками, що мають неабиякий вплив на свою аудиторію.
Я навіть розписала «піраміду» створення еко-руху. Екоініціаторами будьякого еко проекту можуть бути окремі особи або кілька громадських організацій. Потім можна залучити інші громадські та молодіжні організації. Вони матимуть спільний документ про те, що вони співпрацюють разом, і вони будуть ініціювати проведення публічного заходу з політиками, місцевими та національними органами влади, з будь-якими іншими громадськими організаціями, університетами і т.д., задля того аби поліпшити ситуацію в країні щодо зміни клімату, визначити NDC, імплементувати документи COP тощо.
Влада може бути гарантією того, що ця тема буде висвітлена, а ГО можуть бути гарантією того, що вони запропонують важливу та релевантну інформацію, як-от спілкування з людьми та фактично з професорами, співпраця з експертами, спеціалістами та молодіжними організаціями, які можуть скласти документи про план дій, запропонувати та проаналізувати різні міжнародні рухи та документи, а також фактично працювати з документами ООН, грантами тощо.
Зрештою, нам потрібно мати ефективний закон у цій темі реальні екологічні дії, тренінги, форуми, круглі столи про реальні речі.
Найнижчі практичні заходи повинні бути специфічним для різних груп: дітей у школі, батьків, студентів, дорослих. Для кожної групи повинна відбутися конкретна подія( гра, колаж, марафон, круглий стіл, зустрічі в дворах, еко-ярмарки, еко-зустрічі з прикладним матеріалом).
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 роци? Ростислав Никітенко 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1425
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 710
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 350
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 236
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 139
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 4917
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 3437
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3424
-
"Умови сприятливіші за довоєнні". Вартість житла у Києві відповідає десяти рокам оренди
Бізнес 3213
-
Актор Дензел Вашингтон став священником: подробиці
Життя 2500