Відкритий лист до маркетологів, або баня – не бібліотека, але без окулярів не обійтися
Маркетологи не помічають проблеми, з якими стикаються люди з вадами зору
Ким би ми не були за професією, усі ми є покупцями і нас хвилюють питання, з якими доводиться стикатися, купуючи різні товари.
Як відомо, маркетолог — це спеціаліст з просування товарів та послуг на ринку. Він знає смаки та вподобання людей і вміє запропонувати саме те, чого наразі потребують потенційні покупці. Саме, як рядовий покупець, хочу звернутися до маркетологів з питань, які мене давно хвилюють.
Нещодавно була на відпочинку на закордонному курорті. Прекрасний відпочинок, обслуговування, море. Але й там знову зіштовхнулася з проблемою, яка давно спричиняє мені деякі незручності. На поличках душової кімнати номеру, стояла велика кількість флаконів, на яких здоровенними золотими літерами було нанесено назву готелю, а нижче мілесеньким шрифтом вказано, що знаходиться у флаконі. Зазвичай, коли йдеш в душ, хоч і маєш проблеми із зором, але окуляри з собою не береш. А дарма, бо без них ти не визначиш, яким флаконом тобі потрібно скористатися.
І це стосується не тільки цього випадку. В магазинах те саме. Але, якщо в магазині одягаєш окуляри, а деякі мережі пропонують навіть лупу біля кожної полиці, то вдома ситуація з походом у ванну кімнату повторюється: хочеш скупатися - вдягай окуляри.
Звичайно це стосується не тільки шампунів чи кремів. Це і платіжки за комунальні послуги, які зазвичай викладають зверху на ящики, і ти, навантажений сумками, пакетом з продуктами, перебираєш квитанції, намагаючись розгледіти на них хоча б номер квартири, і квитки до театру чи на концерт, і реклама в транспорті, і багато іншого, чого частина людей навіть не помічає, а для інших є проблемою.
Тому вже не раз хотілося звернутися до усіх маркетологів: ви просуваєте свій товар на ринку, ви замовляєте дизайн упаковки чи етикетки, ви усіма засобами рекламуєте свою торгову марку, вивчаєте смаки покупців, але при цьому не враховуєте, що: за даними ВООЗ, близько 300 млн. людей у світі страждають на порушення зору, 45 млн. з них вражені сліпотою і 246 млн. мають поганий зір. Можливо потрібно згадати і про них?
На мою думку, необхідно кардинально змінити підхід до оформлення етикетки кожного товару. Головне, що покупцю цікаво знати, вибираючи товар, і що повинно бути надруковано крупним шрифтом, це: назва того, що знаходиться в середині (шампунь, бальзам, кондиціонер, сир, сирний продукт, вершки, сметана, йогурт, тощо), вага, дата виробництва, термін зберігання і хто його виробив (торгова марка), при чому не дистриб’ютор, не склад, а саме виробник. Все інше можна писати дрібним текстом, хто схоче отримати додаткову інформацію, той відповідно підготується.
Ще хочеться зазначити, що час, коли бізнес намагався усілякими методами надурити своїх покупців і при цьому мав додатковий зиск, вже потихенько відходить. Усі ці маніпуляції з вагою, датою кінцевого терміну споживання (замість дати виробництва), схожість дизайну упаковки на відомі марки, тощо, вже не дуже працюють. Маючи величезну пропозицію на прилавках магазинів, покупець просто відмовляється від того, що у нього викликає якісь додаткові запитання або сумніви, і вибирає той товар, де все чітко і зрозуміло зазначено.
На мою думку, якщо продавець вважає себе серйозним гравцем на ринку і планує довго там триматися, то пора йому перейти до чесних правил гри, бо це: і репутація, і лояльний відданий покупець.
Не можу не звернутися до маркетологів ще з одного питання: «Чому стільки магазинів, офісів, товарів називаються англійською мовою?». Йдеш по своєму місту, але судячи з назв, які ти бачиш на кожному кроці, складається враження, що ти не у своїй країні. Звичайно, наразі дуже багато людей вивчає англійську мову, але чи є тільки вони вашими покупцями чи споживачами?
Якщо назва не зрозуміла, її складно запам’ятати та й, якщо ти вивчав іншу мову, навіть прочитавши, вимовити теж не ризикнеш, щоб не осоромитися. Тож і виходить, що ні про якісний товар, ні про знижки, ні про гарні умови вашого магазину чи готелю не дізнається більшість потенційних покупців, бо передача інформації дуже швидко зупиниться.
А назва - це ж перше, що може бути рекламою товару, продукції, послуги.
Тому бізнесу і маркетологам потрібно зважати на це та змінювати методи роботи: і в частині зручності для покупця, і в частині чесності до покупця, і в частині поваги до себе і своєї країни.
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 роци? Ростислав Никітенко 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1426
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 710
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 351
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 236
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 139
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 4946
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 3466
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3437
-
"Умови сприятливіші за довоєнні". Вартість житла у Києві відповідає десяти рокам оренди
Бізнес 3327
-
Актор Дензел Вашингтон став священником: подробиці
Життя 2518