Маєте Україну?
Під гарним «фантиком» децентралізації нам хочуть «втюхати» нову президентську республіку з квазігромадами, ослабленим парламентом і керованими прокурорами. А на додачу: неспроможний уряд, зневірений народ і знищений Донбас на чолі з путінськими прихвосням
Упродовж 19 років Основний Закон України змінювали вже5 разів, причому кожна влада намагалася «підлаштувати» його під себе в такийспосіб, щоб не дати можливості народу України реалізувати своє право на владу.
Політики, які прийшли післяМайдану, відразу оголосили своєю метою децентралізацію влади. Через 10 місяців,а саме 4 березня 2015 року, Президент України Петро Порошенко видав указпро створення Конституційної комісії, яка стала центром напрацювання новоїредакції Основного закону. За три місяці своєї роботи, Комісія, у кращих традиціяхЯнуковича, таємно від суспільства підготувала свої пропозиції змін доКонституції і направила не на загальноукраїнське обговорення, а доВенеціанської комісії ?! Сьогодні, коли уже проект документу готовий, ПрезидентПорошенко переконуватиме українців, що там усе «good». І хочапроекту Основного закону не надають розголосу, на сьогодні відомо, що взапропонованихзмінах пропонується утворити "громади",повноваження з утворення і ліквідації яких чомусь належать Верховній Раді. А виконавчувладу на місцях, замість місцевих державних адміністрацій, здійснюватимутьпрефекти, які призначатимуться і зніматимуться з посади президентом за поданнямКабміну.
«Автономна республіка Крим таобласті є регіонами України», - зазначається у 133-й статті проекту змін доКонституції. У Перехідних положеннях до проекту змін до Конституції обумовлено,що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремихадміністративно-територіальних одиницях Донецької і Луганської областейвизначаються законом про особливий порядок місцевого самоврядування в окремихрайонах Донецької і Луганської областей. Закон такий вже діє з 16 вересняминулого року.
Актуалізація та пришвидшеннярозгляду змін до Конституції може мати кілька причин. Однією з них, є виконанняМінських домовленостей Президентом Порошенком. Також влада сподіваєтьсявстигнути, аби нові положення Конституції вступили в силу до призначеннямісцевих виборів, які за Конституцією мають бути проведені в останню неділюжовтня. Адже, якщо вибори будуть проведені до прийняття нової редакціїОсновного закону, то це дає можливість провести місцеві вибори ще раз,якщо така потреба виникне.
Втрачений рік на реформининішня влада намагатиметься «закрити» змінами до Конституції. Але прикрість втому, що зміни до Основного закону не змінюють системи влади, а фактичнозмінюють «вивіски»: були області - стали регіони, були глави адміністрацій – будутьпрефекти. На усе це буде потрачено маса грошей, але де децентралізація? Навітьгромади пропонуються утворювати рішенням ВР, а не громадами. Найгірше те, щоусі ці зміни не зупинять війну на сході і не покращать економічне становищеУкраїни.
Складається враження, що підгарним «фантиком» децентралізації нам хочуть «втюхати» нову президентськуреспубліку з квазігромадами, ослабленим парламентом і керованими прокурорами. Ана додачу: неспроможний уряд, зневірений народ і знищений Донбас на чолі з путінськими прихвоснями.
Ось таку нам будують Україну…
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 233
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 145
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 137
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 31821
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 8081
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 6108
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 5392
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 4922