Референдумна шизофренія
12 травня – перший день після проведення псевдореферендуму на Донбасі. Як і слід було очікувати, усі учасники процесу виголосили заготовлені ще кілька днів тому заяви: США і Європа – «проти», Росія – «за»; українська влада не визнає ні результатів ні рефер
Ось і наступило 12травня – перший день після проведення псевдореферендуму на Донбасі. Як і слідбуло очікувати, усі учасники процесу виголосили заготовлені ще кілька днів томузаяви: США і Європа – «проти», Росія – «за»; українська влада не визнає нірезультатів ні референдуму; сепаратистам – «по барабану» що говорить українськавлада і демократичні країни, а окремі олігархи хочуть ще одного референдуму.Тепер – законного. Навіщо?!
Ще на минуломутижні у статті «Референдум: хитрість, слабкість чи гра?», я звертав увагу убезперспективності проведення будь-якого референдуму в Україні, оскільки вдержаві існує законодавче поле, яке регулює процедури проведення референдумів.І яким би цей закон не був поганим – він існує. Проте, вже за звичкою, не зважаючи на законодавство, і федералісти іокремі керівники областей – т.з. олігархи, і влада почали гратися у референдум. Адже усімбуло зрозуміло, що який би результат не дало це опитування, воно нічого незначить для долі Донбасу та країни в цілому, якщо там не з’являться «зеленічоловічки». Ці результати є нелегітимними, а тому не мають жодних правовихнаслідків.
Але чому референдум так зацікавив, на перший погляд,політичних антагоністів – російських диверсантів, українських федералістів, окремихукраїнських олігархів, нинішніх владу і опозицію?
"Якщо зіркизасвічують - виходить - це комусь треба?" – писав В.Маяковський. Комупотрібен парад завідомо незаконних референдумів у регіонах України? НасампередПутіну, який вже визначив для себе територію «Новоросії» і намагається її «прихопити».Але ж Путін не вводить війська, а підло, чисто по НКВДиськи, провокуєгромадянський конфлікт і кровопролиття. Таквиглядає, що місцевій владі теж вигідний псевдо референдум, бо можна поторгуватися з РФ і Києвом на предметрозширення повноважень обласних рад, а отже, і перетворення областей на «удільнікнязівства» і зберегти свої статки. Київська влада також піариться на ситуації у Донбасі. Послухайте радіоролики одного провладного кандидата у ПрезидентиУкраїни. Маючи у підпорядкуванні МВС, СБУ і збройні сили лідер провладноїпартії створює ще якісь парамілітарні утворення - «Рух опору». Крім усього, вумовах фактичної військової агресії, ніхто з українців не згадує про крахгривни і економічний крах. Іншим кандидатам у президенти напевно також вигідна ситуація на Сході. Не требарозповідати, як рятувати економіку країни, достатньо поїхати у Донецьк,Луганськ чи Одесу і зробити гучну заяву - «виберіть мене і я все вирішу». Тобто в країні реальна «референдумнашизофренія».
Медицина стародавньогоТибету пропонує один із методів лікування шизофренії: потрібно взяти оливкову олію (можна і рослинну), поміститиїї в посудину (краще глиняну) і закопати їх у землю, де вона має пролежати 12місяців. У нашому випадку, я б рекомендував подібний метод, але замість олії у«посудину» слід покласти і забути на 12 місяців про питання зміни доКонституції, федералізації і мови. А на цей час припинити практику «розпродажу»державних посад і політичну упередженість, а взятися за формування ефективної, легітимної і відповідальної влади, зреальним розширенням прав громадян, а не чиновників; з елементами прямоїдекоратії, а не окозамилюванням; функціонуванням правдивих правоохороннихорганів, а не каральних загонів влади, створенням сприятливих умов для бізнесу,а не формуванням нових фінансових пірамід.
А ще слід припинитидивитися «брехливе» телебачення, слухати агресивну музику і виключити з життя країнипередвиборчі стреси і Україна стане здоровою, процвітаючою і Великою Державою!
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 233
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 145
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 137
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 31821
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 8081
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 6108
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 5392
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 4922