Історії про грип: розвінчування основних міфів
Щороку тема грипу знову вривається в наше життя. Від цієї, на перший погляд, не зовсім катастрофічної недуги систематично гинуть люди. Але, на жаль, наше суспільство й далі вірить у те, що часник здатен врятувати від вірусу. Ні, друзі, не здатен. Часник на
Щороку тема грипу знову вривається в наше життя. Від цієї, на перший погляд, не зовсім катастрофічної недуги систематично гинуть люди. Але, на жаль, наше суспільство й далі вірить у те, що часник здатен врятувати від вірусу. Ні, друзі, не здатен. Часник настільки ж ефективний для профілактики грипу, як і для боротьби з вампірами. Але цей міф (як і багато інших) на практиці працює. Люди вірять у чудодійні властивості часнику. І саме такі казки – головні вороги в боротьбі з вірусом, що в особливо виняткових випадках можуть призвести до смерті.
Тому мета моєї сьогоднішньої публікації – розвінчати міфи й пояснити вам, як усе ж таки правильно готуватися до зустрічі з грипом і лікувати цю недугу.
Міф №1: молодим грип не страшний
Ні, страшний. Дуже страшний. Грип не запитує, скільки вам років, перш ніж проникнути у ваш організм. Також грип не переймається вашим віком, коли переходить у різноманітні форми ускладнень. До речі, одне з ключових ускладнень після грипу – це пневмонія. І саме від пневмонії часто помирають люди у віці 25-50 років. Однак особливо небезпечним грип є для дітей, людей, віком від 65 років, і для осіб, які мають хронічні захворювання. Навіть за відсутності ускладнень середня тривалість захворювання у цих категорій людей становить 7-14 днів.
І пам’ятайте, в будь-якому віці грип – це серйозний удар по імунній системі!
Міф №2:ті, хто їдять лимони, апельсини, часник і вітаміни, на грип не хворіють
Хворіють. Так, як і всі інші. Найважливішим засобом профілактики грипу є вакцинація, що займе всього 30 хвилин часу. Ефективність сучасних вакцин становить 70-90%. Доведено, що навіть у разі інфікування грипом вакциновані переносять його легше та з меншою кількістю ускладнень.
Міф №3: знаємо ми ваші вакцини, через них можна заразитися грипом
А ось і не можна. Сучасні вакцини містять лише інактивовані, тобто «неживі» віруси. Такі віруси не можуть викликати хворобу. Формування повноцінного імунітету від грипу відбувається впродовж двох тижнів після вакцинації. Тому якщо через кілька днів після вакцинації у вас спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, не звинувачуйте в цьому вакцину! Адже щоденно ми зустрічаємось із великою кількістю мікроорганізмів, які можуть стати причиною температури, болю в горлі чи кашлю.
Міф №4:якщо я не вакцинувався до епідемії, вакцина лише зашкодить
Ні, не зашкодить. Оптимальним часом для вакцинації є кінець жовтня. Але вакцинуватися від грипу, згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, можна в будь-який час. Вакцина не зробить вас більш уразливими до хвороби. Навіть у розпал епідемії. Вакцинація – це ваш об’єктивний шанс не захворіти.
Міф №5: якщо в мене кашель чи нежить, вакцинуватися мені не можна
Можна.
Є дуже мала кількість протипоказань до вакцинації, серед них – висока температура. Нежить, на який ви хворієте другий тиждень, не є перешкодою й ніяк не вплине на дієвість вакцини. Також, наголошую: вакцина в жодному випадку не призведе до посилення нежитю, кашлю чи інших недуг.
Міф №6: ускладнення від вакцинації страшніші за сам грип
Ні, друзі, не страшніші.
Сучасні вакцини від грипу – безпечні. Максимальні негативні наслідки – це почервоніння та біль у місці введення вакцини. Думаю, задля того, аби убезпечитися від вірусу, такі маленькі неприємності пережити можна. Також поширеною є думка, що компоненти вакцини від грипу, додані для її стабілізації, можуть бути небезпечними для здоров’я. Це теж міф. Доведено, що вакцина містить ці речовини в дуже маленькій кількості, меншій за ту, яку ми отримуємо щодня, п’ючи воду та вдихаючи повітря великих міст.
Міф №7: грип можна вилікувати самостійно, навіть у рекламі про це розповідають
Ні, не можна.
По телевізору дійсно цілодобово показують рекламу «противірусних» препаратів. Але щодо ефективності левової частки цих препаратів виникають запитання. В Україні є всього два засоби, які мають доведену, а не вигадану ефективність проти вірусу грипу. Назв цих препаратів не зустрінеш у нав’язливих рекламних роликах – це озельтамівір та занамівір. Призначати їх може лише лікар. Потрібні ці засоби не всім хворим на грип. Інші засоби, що можуть бути призначені, – це жарознижувальні. Також не завадить вживати 2-3 літри рідини на добу та «сидіти вдома». Грип переносити на ногах заборонено. І ще зазначу, що не варто примушувати себе їсти звичайні порції в разі відсутності апетиту – це не впливає на швидкість одужання. Але головне в цій історії – бути під наглядом лікаря. Самолікування може бути невиправно шкідливим для вашого здоров’я.
Міф №8:якщо в мене грип і температура тримається 4 дні, треба приймати антибіотики
Антибіотики абсолютно неефективні при грипі, але їх може призначити лікар у разі ускладнень. Гарячка може тривати тиждень. І це нормально за відсутності симптомів тривоги – кровохаркання та задишки.
Приклад вашої подруги, яка почала приймати антибіотик при грипі й одужала через два дні, свідчить лише про те, що життєвий цикл вірусу в її організмі закінчився природним шляхом. Жодних заслуг антибактеріального препарату тут немає.
А загалом – не займайтеся самолікуванням і не забувайте про вакцинацію. І жоден грип не буде страшний! Будьте здоровими!
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 21088
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10764
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10300
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4673
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4279