Реорганізація – не лише структурна оптимізація, а шлях до якісної системи обслуговування
Робота органів податкової служби в період реформування та як це вплине на великий бізнес
Як і передбачено постановою Уряду від 30 вересня 2020 року № 893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби», наказу ДПС від 30.09.2020 № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» з 01 січня 2021 року, розпочали роботу п’ять міжрегіональних управлінь ДПС по роботі з великими платниками податків - Центральне, Східне, Західне, Південне та Північне з центрами обслуговування відповідно у містах Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові. Ці міжрегіональні управління вже повноцінно функціонують.
Зокрема чимало змін відбулося і у Західному міжрегіональному управлінні, яке я очолюю з грудня 2020 року. Змінилась не лише структура, а й кадрова політика та податковий менеджмент.
Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків обслуговує 150 великих компаній, що територіально розташовані в 11 областях Західної України. Ці підприємства для зручності їх адміністрування та надання комплексу послуг супроводжуються за галузевим спрямуванням.
Незмінним залишається закріплення за кожним великим платником податків індивідуального консультанта-координатора. Фахівці Західного управління здійснюють податкове адміністрування підприємств-імпортерів, які здійснюють діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі, підприємств паливно-енергетичного комплексу, виробничої та невиробничої сфер.
Великі платники всебічно охоплені увагою професійного податкового консультанта-координатора. Вони мають можливість звертатися по усьому спектру проблемних питань, які виникають під час декларування та сплати податків, що в свою чергу сприяє підвищенню якості обслуговування великих платників та збільшенню платежів до бюджетів усіх рівнів.
Кожен платник може дізнатися про закріплення координаторів за посиланням: https://officevp.tax.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/283065.html
Разом з тим хочу нагадати, що для зручності платників податків функціонують електронні сервіси, з переліком яких можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/elektronnyi-servisi/elektronni-servisi-/.
Серед них модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника», вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua а також через офіційний веб-портал ДПС. За допомогою сервісу можна: ознайомитись з останніми новинами; скористатися інформацією з реєстрів; отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності; роздрукувати бланки податкової звітності; отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників; переглянути облікові дані платника; переглянути звітність; вести звітність; вести листування з ДПС; подавати заяви, запити для отримання інформації; переглядати стан розрахунків з бюджетом; за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі; зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних (для платників ПДВ); увійти до системи електронного адміністрування ПДВ та системи «Електронного адміністрування реалізації пального» (для платників акцизного податку з реалізації пального).
Наступне, щоб я хотіла прокоментувати - питання взяття на облік підприємств, великих корпорацій, об’єкти оподаткування яких розташовані по всій території України.
Реєстр великих платників податків на 2021 рік затверджено наказом ДПС від 25.09.2020 № 520 «Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2021 рік».
Взяття на облік за неосновним місцем обліку великих платників податків здійснюється в Головних управліннях ДПС в областях, м.Києві за заявою про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку за формою №17-ОПП (додаток 9 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588), яка може бути подана як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і до контролюючого органу за основним місцем обліку (пункт 7.2 розділу VII Порядку № 1588).
Таким чином, для платників, які перебувають на обліку у Західному міжрегіональному управлінні, податкова звітність, яка подається за місцезнаходженням об‘єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням, окрім тих, що розташовані у м. Львові, має подаватися до територіальних підрозділів ГУ ДПС в областях та м. Києві.
Що стосується об‘єктів оподаткування або об'єктів пов'язаних з оподаткуванням, розташованих у м.Львові, податкову звітність необхідно подавати до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків. Сплата податків та зборів здійснюється на реквізити бюджетних рахунків, відкритих у Казначействі, які оприлюднені на офіційному сайті ДПС у розділі «Бюджетні рахунки» (http://officevp.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/).
Реорганізація Офісу великих платників податків – не просто структурна оптимізація, а ще один крок до створення податкової культури, якісної системи обслуговування платників та, звісно, комунікаційної відкритості між платниками податків та управліннями ДПС.
Хочу зазначити, що високий рівень виконання поставлених перед нами завдань досягається завдяки професійній та злагодженій роботі колективу, а це в свою чергу є критерієм успіху кожної організації.
Вже можемо відзначити перші результати роботи фахової команди Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків. Адже платниками Західного управління ДПС по роботі з великими платниками податків у січні 2021 року задекларовано до сплати 494 мільйони гривень податку на додану вартість, що зауважу, в порівнянні з попереднім місяцем більше на 40 %, а це 133 мільйони гривень. Це результат системної роботи, що справді має економічну вагу для держави.
- Суд захистив частину землі дружини від боргу чоловіка. Відповіді на питання від адвоката Павло Васильєв вчора о 20:11
- Роботодавцю відмовлено в стягненні шкоди з працівника Артур Кір’яков вчора о 13:18
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак 11.04.2025 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука 11.04.2025 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова 11.04.2025 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз 11.04.2025 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер 10.04.2025 16:09
- Роботодавець не виплачує заробітну плату. Які строки звернення до суду працівником Альона Прасол 10.04.2025 10:42
- Рекодифікація КУпАП – крок від тоталітарного до демократичного суспільства Сергій Пєтков 10.04.2025 10:35
- Вікторія Спартц – президент України? Валерій Карпунцов 09.04.2025 14:16
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко 08.04.2025 23:00
- Трошки про законопроєкт №12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко 08.04.2025 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко 08.04.2025 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда 08.04.2025 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода 08.04.2025 16:54
- Чому підписаний законопроєкт №12089 – це добре і корисно для суспільства? 876
- Вікторія Спартц – президент України? 700
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа 624
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні 170
- БЕБ, I did it again 164
-
Дефіцит кадрів полегшив пошук роботи людям старшого віку: кого шукають
Бізнес 14654
-
У вакансіях для пенсіонерів медіанна зарплата сягає 20 000 грн: дані OLX
Бізнес 11427
-
У Києві майбутній ТРЦ Ocean Mall планують з'єднати з міською електричкою
Бізнес 8912
-
Іспанія запропонувала використати російські активи для переозброєння Європи
Фінанси 6055
-
У Галі Балуваній з'явились нові співвласники
Бізнес 5773