ТЦУ: незнання не звільнить від відповідальності
Часто платники податків-фінансові установи не відображають контрольовані операції у звітах про ТЦУ. Якою б не була причина, відповідати їм за це доведеться
Спектр питань, з якими доводиться мати справу ревізорам-фахівцям Офісу при проведенні документальних перевірок фінансових установ, є досить широким та різноманітним – починаючи від правильності відображення компаніями податкових різниць і закінчуючи повнотою виконання банками функцій податкового агента при виплаті різноманітних доходів.
Проте, коло питань, що виносяться на порядок денний командою аудиторів, не обмежується лише перевіркою задекларованих показників податкової звітності.
Так, із імплементацією в українське законодавство поняття контрольованої операції, нерідко в ході проведення податкового аудиту виникає питання: а чи всі операції, що відповідають критерію контрольованих, платник податків у повному обсязі відобразив у звіті про ТЦУ?
Найчастіша відповідь на таке запитання – ні. Далеко не завжди платники податків-фінансові установи відображають контрольовані операції у звітах про ТЦУ достовірно й у повному обсязі. Навіть більше – маємо доволі випадків, коли вони взагалі не подають такі звіти.
Наприклад, нещодавно під час перевірки банківської установи, засновником якої є поважна іноземна фінансова група, було встановлено факти повного невідображення у звітах з ТЦУ проведених із пов’язаними особами операцій – відступлення права вимоги по кредитах та участі материнської компанії у ризиках, що несе український банк.
З огляду на виявлені факти, фахівці Офісу зафіксували порушення банком податкового законодавства – як у частині неподання звітів по ТЦО, так і у частині невідображення у звітах контрольованих операцій.
Звичайно, до банку було застосовано штрафні санкції, передбачені Податковим кодексом, що в повному обсязі було підтримано ДФС України під час розгляду апеляційної скарги банківської установи.
Тому дуже рекомендую банкам уважно вивчити статтю 39 Податкового кодексу і не соромитися звертатися за роз’ясненнями до своїх консультантів з приводу звітів про ТЦО та КО. Під час перевірок ми все одно зафіксуємо проблеми ненадання або наданя неправдивої інформації, якщо це матиме місце. Тож зверніть, будь ласка, увагу на ці різновиди вашої діяльності при складанні звітності. Це дасть змогу всім сторонам уникнути непорозумінь при співпраці та заощадити час для вирішення більш складних питань оподаткування.
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 16.04.2025 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нація вбивць 371
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 215
- Професії зникають, навички – у тренді 141
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 121
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14468
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 12907
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 11509
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 9518
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9282