Обмеження будівництва на приаеродромних територіях
Відповідно до статті 69 Повітряного кодексу України, на приаеродромній території запроваджується особливий порядок здійснення діяльності, яка може вплинути на безпеку авіації
та створити перешкоди для роботи наземних засобів зв'язку, навігації та спостереження. До такої діяльності належить, в тому числі будівництво.
Гранична висота і планувальні обмеження забудови земельних ділянок на приаеродромній території зазначаються в містобудівних умовах і обмеженнях.
Якщо Ви маєте намір збудувати об'єкт заввишки 45 метрів і більше відносно перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря відповідного аеродрому або вертодрому, при поданні заяви до уповноваженого органу містобудування та архітектури, необхідно підготувати та надати наступні дані:
• Абсолютна відмітка поверхні землі на ділянці будівництва в балтійській системі висот, м;
• Абсолютна відмітка найвищої точки запланованого об’єкта будівництва в балтійській системі висот, м;
• Географічні координати об'єкта будівництва у всесвітній геодезичній системі 1984 року WGS-84;
• Ситуаційний план щодо місцеперебування ділянки забудови об'єктів будівництва (реконструкції), прив'язаних до аеродрому (вертодрому, злітно-посадкового майданчика).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 р. N 1427 "Питання використання приаеродромної території", отримавши заяву, уповноважений орган містобудування та архітектури надсилає за допомогою програмних засобів ЄДЕССБ не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня, Державіаслужбі та/або Міноборони відповідно відомості, наведені в заяві.
Державіаслужба надсилає за допомогою ЄДЕССБ ці відомості відповідному експлуатанту аеродрому (вертодрому) та провайдеру аеронавігаційного обслуговування не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня їх отримання.
Міноборони надсилає відомості відповідному експлуатанту аеродрому (вертодрому) та уповноваженому органу з питань забезпечення аеронавігаційною інформацією суб'єктів авіаційної діяльності державної авіації не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня з дня їх отримання.
Експлуатант аеродрому (вертодрому), провайдер аеронавігаційного обслуговування, уповноважений орган з питань забезпечення аеронавігаційною інформацією суб'єктів авіаційної діяльності державної авіації проводять оцінку впливу запланованого об'єкта будівництва з урахуванням:
• Поверхонь обмеження перешкод;
• Зон обмежень забудови щодо умов авіаційного шуму;
• Захисних зон аеронавігаційного обладнання;
• Обмежень, пов'язаних із заходженням на посадку та вильотом на аеродромі (вертодромі), використанням зон для виконання навчально-тренувальних та інших видів польотів за першою та другою групою критеріїв.
Державіаслужба або Міноборони у п'ятиденний строк з дня отримання оцінки експлуатанта аеродрому (вертодрому), провайдера аеронавігаційного обслуговування або уповноваженого органу з питань забезпечення аеронавігаційною інформацією суб'єктів авіаційної діяльності державної авіації створює з використанням ЄДЕССБ висновок з обов'язковим зазначенням гранично допустимої висоти об'єкта будівництва.
Державіаслужба або Міноборони надсилає за допомогою ЄДЕССБ висновок щодо граничної висоти об'єктів на приаеродромній території відповідному уповноваженому органу містобудування та архітектури не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня з дня його підписання.
Орган містобудування та архітектури у містобудівних умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки, розташованої в межах приаеродромної території, враховує висновок Державіаслужби або Міноборони щодо граничної висоти об'єктів на приаеродромній території.
Якщо містобудівні умови та обмеження, видані до набрання чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 р. № 1427 "Питання використання приаеродромної території", містять вимогу щодо погодження розміщення об'єкта будівництва на приаеродромній території, замовник звертається до Державної авіаційної служби або Міністерства оборони (відповідно до компетенції) для отримання такого погодження із заявою, в якій зазначає ті самі відомості.
Заява подається замовником будівництва через ЄДЕССБ.
Звертаємо увагу, що такі містобудівні умови та обмеження повинні буди внесені до ЄДЕССБ і мати відповідний реєстраційний номер.
Державна авіаційна служба або Міністерство оборони надає замовнику висновок щодо граничної висоти об'єктів на приаеродромній території.
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1382
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 672
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 294
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 176
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7967
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2887
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 2821
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2492
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2092