Про важливість окремої думки
Вважаю з необхідне висловити свої думки з приводу Рішення Конституційного Суду України від 12 жовтня 2011 року, а особливо щодо окремої думки судді КСУ В.М. Кампа стосовно зазначеного Ріщення.
Вважаю з необхідне висловити свої думки з приводуРішення Конституційного Суду України від 12 жовтня 2011 року, а особливо щодо окремої думки судді КСУ В.М. Кампа стосовно зазначеного Ріщення.
Конституційний Суд дав офіційне тлумачення положенням частини четвертої статті 21 Закону України „Про прокуратуру“, яким підтвердив право прокурора у разі відхилення його протесту або ухилення від розгляду звернутися до суду про визнання незаконними як акта відповідного органу, так і рішень, дій чи бездіяльності посадової особи.
Право прокурора на звернення до суду навряд чи можна заперечувати, тим більше, що таке заперечення може уподібнити нас до деяких прокурорів, які часто намагаються убезпечити певні свої дії та бездіяльність від можливості судового оскарження. Яскравим прикладом є бездіяльність органів прокуратури стосовно заяв про злочин. Адже для з’ясування механізму судового оскарження такої бездіяльності КСУ змушений був почати розгляд справи за заявою громадянина Осетрова.
Однак висловлена В.М. Кампо окрема думка звертає увагу суспільства на той неприємний факт, що приймаючи рішення у цій нескладній справі, КСУ пропустив дещо дуже важливе. Мова йде про принцип верховенства права.
В.М. Кампо абсолютно правий, стверджуючи, що незастосування принципу верховенства права Конституційним Судом України у справі, яка цього потребує, призводить до звуження правозахисної функції його рішень.
Вузький та формальний підхід до витлумачення права прокурора на звернення до суду (без урахування складових принципу верховенства права) відкриває шлях реалізації цього права безвідносно до основної мети – захисту прав і свобод людини і громадянина. Розмиваються встановлені Конституцією України межі здійснення цього права.
Адже і так українська прокуратура є “государєвим оком”, що за всім наглядає і всюди втручається, однак ні за що не відповідає. Прокурори вважають, що їх стосуються і податки (за наявності державної податкової служби), і експорт та імпорт товарів (за наявності митниці) і ще багато чого.
А той ентузіазм, з яким українська прокуратура тримається за одіозний “загальний нагляд”, справді мав би знайти краще застосування.
Тому дуже шкода, що КСУ не врахував у рішенні доводи В.М. Кампа про наявність у регулюванні питань загальногонагляду законодавчої колізії.
Українське суспільство чекає від Конституційного Суду не тількиі не стільки вирішення тих чи інших правових казусів (що теж потрібно і дуже корисно). Ми сподіваємось, що Конституційний Суд і надалі висловлюватиме ґрунтовно опрацьовані правові позиції, спрямовані на утвердження в Україні принципу верховенства права.
Це тим більше необхідно в умовах, коли державні чиновники часто принципу верховенства права “впритул не бачать”, прикриваючи вої протиправні дії та бездіяльність тенденційно витлумаченими пунктами законів та інструкцій.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 368
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 213
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 130
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 118
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
37923
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 12542
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11897
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11890
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 11297