Закон – один для всіх! Але, це не точно
В країні й досі є "недоторкані". "Недоторкані" правоохоронці!
Всі рівні перед законом, але хтось – рівніший. На жаль, ця формула досі працює в Україні. У нас досі залишається окрема каста небожителів, на відмазування яких від відповідальності за скоєння тяжких злочинів працює вся державна правоохоронна машина.
Минуло 9 місяців з моменту моторошної ДТП за участю керівника детективів БЕБ Олександра Ткачука. Справа по цій ДТП активно розвалюється і досі не взята під контроль Офісом генерального прокурора.
Нагадаю, йдеться про аварію, яка сталася у липні минулого року на Столичному шосе. Тоді на трасі через незначну ДТП зупинився автомобіль Dodge, і його водійка, Христина Безрук, вийшла з машини й стояла попереду. У цей момент на величезній швидкості в неї влетіла Toyota Camry, якою керував Ткачук. Удар був такої сили, що жінці відірвало обидві ноги — очевидці стверджують, що її кінцівки буквально залишилися лежати на капоті.
Якби на місці Ткачука був простий смертний, він би давно отримав звинувачувальний вирок і сидів у в’язниці. У нашому ж випадку пан Ткачук не лише не отримав вироку, але й – ви будете вражені – йому не оголосили підозри та не встановили запобіжного заходу! Ба-більше: він не був відсторонений від посади і продовжує працювати у державному правоохоронному органі.
Просто вдумайтесь: ні ДБР, яке веде цю справу, ні Київська міська прокуратура, яка здійснює нагляд, не ініціювали відповідних, очевидних у даному випадку, процесуальних дій. Хоча ясно, що продовження перебування Ткачука на посаді такого рівня відкриває безмежні можливості для впливу на слідство, потерпілих та свідків.
Що, власне, і відбувається. Так, перші експертизи у справі були проведені лише у листопаді. Тобто, впродовж чотирьох місяців у кримінальному провадженні ніхто не призначив ані автотехнічної, ані медичної експертиз! А сьогодні стало відомо, що експертизи ще тривають і призначаються нові. При цьому, як зазначає ОГП, справа не перебуває у них на контролі.
Ще раз: фігурант справи – не перша, але й не друга особа у БЕБ. Сама справа – лакмусовий папірець для всієї правоохоронної системи і влади загалом. Питання до в.о. генерального прокурора Олексія Хоменка: які ще підстави вам потрібні, щоб взяти справу під контроль?
Особливо з огляду на те, що наразі триває конкурс на посаду голови БЕБ, який, як вимагають наші західні партнери, має стати початком великого перезавантаження БЕБ. Але про яке перезавантаження можна говорити, якщо на перших посадах БЕБ працює людина, яка скалічила молоду жінку і не понесла відповідальності за це?
Офіс генерального прокурора має припинити займати страусину позицію і забрати справу у Київської міської прокуратури, яка, схоже, дуже хоче її поховати.
Тому закликаю ОГП і особисто в.о. генпрокуратура взяти цю справу під контроль.
Відповідну письмову заяву направляю до Офісу генерального прокурора.
- Інструменти підтримки команди: корпоративна культура під час кризи Тетяна Кравченюк 11:27
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання Інна Бєлянська 11:21
- Міф про багатозадачність: чому "режим Цезаря" шкодить продуктивності Олександр Скнар вчора о 23:37
- Встановлення факту самостійного виховання дитини: судова практика Леся Дубчак вчора о 20:13
- Чотириденний робочий тиждень: глобальні експерименти й українські реалії Мар'яна Луцишин вчора о 16:22
- Віддати останню шану Героям Євген Магда вчора о 13:11
- UAE Corporate Tax для вільних зон: коли 0% – не завжди 0% Дарина Халатьян вчора о 11:59
- Як давати гроші близьким і не зруйнувати стосунки: правила підприємця Олександр Висоцький 01.10.2025 10:29
- Переміщення військовослужбовців за ініціативою: порядок та особливості проєкту Юлія Кабриль 30.09.2025 15:07
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності Олена Рубанець 30.09.2025 15:05
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію Василь Селіфонов 30.09.2025 14:53
- Кадрові виклики для бізнесу Дніпропетровщини: результати дослідження Алла Чуприна 30.09.2025 13:11
- Грузинський сценарій в Молдові не пройшов Максим Гардус 29.09.2025 22:06
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі Михайло Стрельніков 29.09.2025 12:53
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя Анна Макаренко 29.09.2025 12:26
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності 119
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі 113
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя 62
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію 60
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання 57
-
Угорщина підписала "найдовший у своїй історії контракт щодо LNG" з постачанням із 2028 року
Бізнес 26091
-
Лідери ЄС загалом погодилися надати Україні "репараційну позику", але ще сперечаються
Фінанси 23110
-
У Раді зареєстрували законопроєкт про перейменування копійки в шаг
Фінанси 11801
-
В порту Херсон катастрофічна ситуація. Концесіонер вимагає перегляду угоди
Бізнес 9963
-
У США зупинили будівництво "найвищого" дерев’яного хмарочоса у світі: яка причина
Життя 7666