Підозра для Віктора Медведчука як результат зняття депутатської недоторканності
Я дуже щаслива, що нашій команді вдалося знищити такий необґрунтованій привілей як депутатська недоторканність. Тепер народні депутати – прості смертні
Слідом за санкціями Віктор Медведчук отримав підозру. 11 травня Генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала підозру двом народним депутатам - Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку. Вони підозрюються у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму.
І це момент, коли я хочу передати палкий привіт всім скептикам, які говорили мені та членам команди «Слуги Народу», що закон про скасування депутатської недоторканності ніколи не запрацює. Що ми тільки не чули в 2019 року, коли вносили зміни в Конституцію та вичищали залишки депутатської недоторканості з Кримінального процесуального кодексу законопроектом №2237 мого авторства.
Чи ви, скептики, могли уявити собі ще кілька років тому, що така персона, як Віктор Медведчук, отримає підозру у державній зраді?! Тихо та без зайвого шуму. Без 100500 засідань Регламентного комітету Парламенту та пленарних засідань Верховної Ради?!
Раніше для арешту, затримання та притягнення народного депутата до відповідальності, нагадаю, потрібна була згода парламенту. Тепер – достатньо підпису Генерального прокурора. Тому й у випадку з Віктором Медведчуком не було жодних перешкод від Верховної Ради, тому що тепер народні депутати більше не захищені цим «мандатом на безкарність».
З цікавого: разом з Віктором Медведчуком, вже підписано сім підозр народним депутатам. Бійка, кнопкодавство, ухиляння від сплати податків, державна зрада – ось перелік підстав, через які отримують підозри народні депутати сьогодні. Раніше будь-який нардеп міг сховатися від відповідальності за ці злочини за депутатським мандатом.
Натомість сьогодні, серед нардепів, які вже отримали підозру, є і народний депутат провладної фракції. Таким чином ще один аргумент, який мої шановані скептики використовували для дискредитації закону №2237, про те, що начебто притягати до відповідальності за цим законом будуть лише опонентів влади, виявився не більше ніж страшилкою.
Показово, що на вручення підозри Віктору Медведчуку пішла саме команда Володимира Зеленського, а зовсім не ті політики, які сьогодні намагаються представити себе найбільшими патріотами України. Якби після Майдану у Медведчука не було політичного захисту на Банковій, він би не зміг винирнути з політичного небуття та увійти в пантеон олігархів. Тим більше, вести бізнес в окупованому Криму чи отримати в користування державний нафропродуктопровід протяжністю понад 1000 км за рішенням суду.
Епоха, коли олігархи мали привілеї, завершується. Принаймні особисто я на це дуже сподіваюсь. Я дуже щаслива, що нашій команді вдалося знищити такий необґрунтованій привілей як депутатська недоторканність. Тепер народні депутати – прості смертні, і будуть відповідати перед законом, якщо скоїли злочин. Як і звичайні громадяни, бо ми всі маємо рівні права перед законом. Це було вимогою українського суспільства. Ми втілили її в життя.
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 32213
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
12034
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 8185
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7185
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 6085