Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди
Чесне розслідування причин падіння літака "Азербайджанських авіаліній" - важливо не лише для відновлення справедливості, але й для зміцнення безпеки у світі.
25 грудня 2024 року сталася трагедія, яка сколихнула увесь світ. Літак «Азербайджанських авіаліній», що виконував рейс за маршрутом «Баку-Грозний», зазнав катастрофи біля міста Актау в Казахстані. На борту літака Embraer E190 перебувало 67 осіб, з яких завдяки професійним діям членів екіпажу вижило 29 осіб, включаючи двох дітей.
Сьогодні в Азербайджанській Республіці оголошено день жалоби. Посольство України приєднується до співчуттів, які вже висловили численні дипломатичні місії, акредитовані в Азербайджанській Республіці, зокрема посольства Великої Британії, США, ЄС, Німеччини, Італії, Туреччини, Бельгії, Литви, Ізраїлю, Угорщини та інших. Це - велика трагедія усього азербайджанського народу, яка викликає біль і скорботу далеко за межами регіону.
Зараз у світі активно обговорюється одна з версій, яка отримує дедалі більше підтверджень у медіа. За попередніми даними, літак міг бути уражений російською системою протиповітряної оборони “Панцир-С1”, що підтверджується численними фото та відео уламків літака з місця трагедії. Це могло вплинути на маршрут літака і зрештою призвести до жахливих наслідків. Якщо така версія підтвердиться, це стане ще одним красномовним свідченням терористичної діяльності Росії як держави-агресора на міжнародній арені.
Росія вже давно зарекомендувала себе як країна-терорист. Ми пам’ятаємо трагедію з літаком Президента Польщі Леха Качинського у Смоленську у 2010 році, щодо причин якої все ще залишаються питання. У 2014 році весь світ був приголомшений збиттям російською ракетою «Бук» пасажирського літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 над тимчасово окупованою територією України. Тоді загинули 298 невинних людей. Після початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року, яке стало продовженням російської агресії проти нашої держави, що триває з 2014 року. Росія атакує мирні міста, цивільну інфраструктуру України, цілеспрямовано вбиваючи цивільних, включаючи жінок і дітей, та намагаючись занурити наших людей у темряву і холод, знищуючи нашу енергетику. Ця держава і її режим постійно демонструють зневагу до людських життів і міжнародного права.
Міжнародне співтовариство має ще більше об’єднатися і посилити спільні зусилля, щоб зупинити російську агресивну війну проти України і змусити Росію відновити територіальну цілісність і мир для України, а також безпеку для регіону та світу в цілому, що унеможливить подальші трагедії.
Світ уважно стежить за роботою комісії, створеної для розслідування авіатрощі в Казахстані. Ми закликаємо усіх причетних до розслідування діяти з максимальною сміливістю, неупередженістю та рішучістю. Назвати винних у цій трагедії - це не просто питання справедливості для родин загиблих. Це - обов’язок перед майбутніми поколіннями. Лише чітка і послідовна відповідальність за такі дії може запобігти повторенню подібних трагедій у майбутньому.
Ми висловлюємо підтримку керівництву і народу Азербайджану та сподіваємося, що усі обставини трагедії будуть встановлені, а винні будуть притягнуті до відповідальності. Це важливо не лише для відновлення справедливості, але й для зміцнення безпеки в усьому світі.
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3054
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2493
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2232
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2209
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2164