Не можна ухвалювати закони без фахових консультацій
Асоціація платників податків України із занепокоєнням спостерігає як деякі громадяни, включаючи народних обранців, «незадоволені» роботою ДПС України.
Зовсім незрозуміла позиція таких відомих політиків. Твердо переконані, що саме вони повинні перейматися економічними проблемами в країні у фракціях, на засіданнях відповідних комітетів ВРУ, а ніяк не публікаціями на своїх сторінках в фейсбуці. Ми так розуміємо, що отримавши переліки «ризикових» суб’єктів господарювання, через які державний бюджет недоотримає колосальні кошти, будь-який громадянин України просто зобов'язаний їх здати негайно до правоохоронних органів, які ретельно вивчать діяльність зазначених суб’єктів, оцінять наявність податкових ризиків, зберуть докази протиправної діяльності тощо.
Невже хтось не розуміє, що опублікувавши переліки так званих «ризикових» підприємств в соціальних мережах, можна заподіяти багато шкоди тим платникам податків, хто сумлінно їх платить, а ті хто дійсно не платять і створюють схемний кредит, якраз скажуть тихенько «дякую» за попередження, «кинуть» чергову фірмочку і відкриють іншу.
Шановні народні обранці, «кидайте» власні політичні ігри, «кришування», дайте фахівцям ДПС України професійно робити свою кропітку щоденну справу. Ми усі вже впевнились - нарешті ДПС України показує відкритість, прозорість, позитивні результати, вже забезпечила протягом 3-х останніх місяців більше 10 млрд. грн. додаткових бюджетних надходжень.
Вкотре наголошуємо, прийшла у світ біда, оголошена в усьому світі пандемія коронавірусу. Україна також на карантині, в країні фінансова криза. Сьогодні, як ніколи раніше, бізнес чекає від законодавчої та виконавчої влади узгодженої роботи, реальних реформ, а головне допомоги, а не навпаки, як приклад, законопроект №1210, прозваний бізнесом «законом про податковий терор». Президент України Володимир Зеленський, підписавши у травні цього року Закон 466, одразу надав доручення своєму Офісу негайно зібрати представників українського бізнесу та домовитись про поліпшення норм цього закону. Потім три тижні працює робоча група щодо його доопрацювання, в якій, в тому числі, працюють майже цілодобово висококласні експерти ВГО АППУ. Робоча група пропонує і знаходить шляхи поліпшення умов роботи бізнесу і головне, перенесення в часі найбільш обтяжливих положень закону. Потім результати зусиль потрапляють в профільний Комітет ВР України, де частина напрацювань «спотворюють» до протилежності і «вставляють» в проект 2524, що готується до другого читання. І в сесійній залі ВР України вже голосується зовсім іншій закон, далекий від послаблення тиску на бізнес. А бізнес знову залишився один на один з «драконівськими» нормами податкового законодавства, частина з яких вже діє з 23 травня поточного року.
В черговий раз звертаємося до народних депутатів України з наполегливим проханням - перш ніж ухвалювати закони, робити заяви, проводьте фахові консультації, розраховуйте та оцінюйте ризики, проводьте попередні громадські обговорення тощо. Запам’ятайте, ви не маєте ніякого права на помилки. За неправильні рішення, які будуть мати «негативні» наслідки, треба буде відповідати.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 22817
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10921
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10717
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4910
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 4344