Поза законом мимоволі
Як повідомити ДФС про прийняття на посаду керівника у новоствореному підприємстві?
Вже більш як півроку підприємства зобов’язаніповідомляти Державну фіскальну службу про прийняття нових працівників.Постановою № 143 Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 рокузатверджений власне сам порядок повідомлення ДФС та її територіальних органівпро прийняття працівника на роботу. Подавати таке повідомлення треба до початкуроботи працівниказа укладеним трудовим договором. І,власне, тут виникає основне питання: яким чином подається зазначене повідомлення на керівника підприємства, якщо підприємствощойно створене, а керівник тільки-но призначений?
Як відомо, ідентифікаційний код (код ЄДРПОУ) присвоюється юридичнійособі з моменту її державної реєстрації, так само і керівник може приступити довиконання своїх обов’язків тільки з моменту державної реєстрації такоїюридичної особи. Наперед визначити дату призначення керівника та вступу напосаду неможливо. Тому і визначитися з датою, станом на яку потрібно податиінформацію до ДФС, теж неможливо. Таким чином, підприємці потрапляють у дуженеоднозначну ситуацію: для виконання обов’язку, передбаченого законодавством,неможливо заповнити відповідну форму повідомлення до моменту державноїреєстрації юридичної особи, а відповідно і до початку роботи керівника такоїюридичної особи, який є її працівником, оскільки відсутні не лише код ЄДРПОУ,але і не визначена дата початку роботи.
Згідно постанови № 143 «повідомлення про прийняття працівника на роботуподається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ниморганом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державноїфіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску назагальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додаткомдо початку роботи працівника за укладеним трудовим договором». Якщо розглядатипостанову КМУ буквально, виходить, що майбутній керівник має якимось чином завчаснопередбачити своє призначення на посаду і ще до початку роботи подати до ДФСінформацію про своє зарахування. Цілком можливо, що новопризначеного керівникаодразу буде притягнуто до відповідальності за власне призначення. Таким чином,новостворене підприємство просто не може виконати покладений на ньогообов’язок, адже у постанові відсутні будь які пояснення щодо дій у такійситуації. Зате чітко прописані наслідки несвоєчасного подання інформації проприйнятих на роботу осіб – штраф у обсязі 30 мінімальних виплат заробітноїплати, встановлених на момент виявлення порушення.
Чи є вихід із ситуації? Як варіант, можна визначити відповідальну особу начас створення та реєстрації підприємства чи установи, права якої будутьзакріплені внутрішніми документами підприємства або установчими документами. Власне,ця особа і матиме право підписати повідомлення про прийняття працівника нароботу, в тому числі і керівника новоствореного підприємства, дотериторіальних органів ДФС.
Проте цей механізм не можна вважати абсолютно коректним. Відповідь напитання, як повідомити ДФС про призначення керівника нового підприємстваповинен дати КМУ, допрацювавши постанову № 143 або видавши нове розпорядження.Допоки таких роз’яснень немає, нові підприємства та їх керівники мимоволілишаються поза законом.
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Як зруйнувати країну 342
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 201
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 152
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 111
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
28132
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 10978
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 7274
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 7151
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 6413