Tax f(r)iction
Єдиним завданням керівництва податкової у всі часи було – в жодному разі не визначати нормативно ознаки та елементи схем шахрайства з ПДВ.
Єдиним завданням керівництва податкової у всі часи було – в ніякому разі не визначати нормативно ознаки та елементи схем шахрайства з ПДВ. По-перше, у випадку задокументованої співпраці з «тінню» неможливо притягнути до відповідальності, по-друге, KPI – який хочеш вибирай.
Певні визначення з кримінального кодексу звичайно застосовувались правоохоронцями хоча б для фабул: «створили мережу підприємств з ознаками фіктивності…для формування незаконного податкового кредиту…». Але, після вирубування статті 205 з кримінального кодексу, вигадувати вже треба було щось інше. На допомогу прийшло ноу-хау податкового підзаконня – ризиковий платник ПДВ. Податківці, які розробляли «підстави для зупинення реєстрації податкових накладних» для свого використання, навіть у страшному сні не передбачали, що «зголоднілі полювальники», які раніше харчувались з комерційної 205-ої, переключились на не менш комерційні службові 364-і але вже в податковому середовищі.
Транзитно-конвертаційні групи. Незаконне формування сум податкового кредиту. Сумнівні операції по ланцюгу. Підміна номенклатури товарів, робіт і послуг. Це все визначення, які існують лише в уяві, в нормативному полі є одне – 201.10 ПКУ – якщо податкова накладна зареєстрована (пройшла крізь жерло СМКОР) – підприємство має залізобетонний податковий кредит (ПК). Ніякий інспектор або тим більше слідчий не вправі відмінити зареєстроване право на ПК, саме дотриманням цієї умови обґрунтовувалось введення «блокування податкових накладних» в Податковий кодекс.
Причини обшуків в податківців – це їх власні дії, ні не у зв’язку з тим, що були в схемі (схема то примара), а тому, що самі вклали «полювальникам» з інших правоохоронних органів зброю у вигляді не передбачених Податковим кодексом визначень – ризиковий платник. Ризиковість для них – це, а-ля 205 ККУ, всі ознаки фіктивності, ось і розписують в клопотаннях слідчому судді творчі роздуми на тему злочинного угрупування. Звичайно ці твори також є зручним елементом інформаційно-політичного впливу на керівників ДПС (діючих та не зовсім) або їх репутацію.
Чи існують шахрайські схеми з ПДВ? Звісно. Чи є вони протиправні? Згідно чинного законодавства – ні. Чи є у такому випадку перспектива у кримінальних проваджень СБУ, ДБР, НПУ, НАБУ щодо схем з ПДВ – так, але перспектива «вмерти» в архіві після «відпрацювання» ланцюгів.
«Нова податкова» мала чудовий шанс уберегти себе від заплямування сумнівним ПДВ через нормативне визначення ознак і елементів схем шахрайства з ПДВ та звісно визначитись, чи податковий кредит є безумовним, у разі реєстрації накладної, чи ні. Натомість, самовпевненість у своїй, як вже стало зрозумілим, умовній сталості, спричинила повне ігнорування здорового глузду та судових позицій керівництвом ДПС.
Програні справи по «знятому кредиту з ПДВ», зупинення реєстрації податкових накладних без визначених нормативно підстав, завантаженість адміністративних судів, марне витрачання коштів на судовий збір – ось, що є сприянням в ухиленні від оподаткування зі сторони ДПС, адже наслідок – безкарність навіть за явне ухилення.
Звісно інформаційне стрясання повітря мільярдними збитками від «схем», підправлене ухвалами суду в ЗМІ, досягає своєї емоційної мети, але … ресурс економіки не безрозмірний і з бюджету ПДВ просто «ллється». Заліпити діру можна. Нормативним пластиром. Шахрайство з ПДВ має отримати своє належне місце в нормативних документах Держави, з умовами відповідальності податкового органу.
П.С. А поки що, з огляду на існуючу ситуацію, порада для процесуальних полювальників на «сумнівний податковий кредит» - універсальна формула (написана на одному оперативному ресурсі): «Область поломала, Київ протранзитив, Офіс отримав кредит».
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова вчора о 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін вчора о 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак вчора о 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков вчора о 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко вчора о 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова вчора о 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко вчора о 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 28.04.2025 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 28.04.2025 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 28.04.2025 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 28.04.2025 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 28.04.2025 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 28.04.2025 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 28.04.2025 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 28.04.2025 08:40
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 520
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 180
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 137
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 99
- СЗЧ – вихід з ситуації є 97
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 35656
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 24785
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 21227
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 13892
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8847