Громадянська Рада
Або від контролю до управління через публічність.
Єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування (Конституція України).
Можна скільки завгодно дискутувати на тему, що реалізація владних функцій народу здійснюється через представництво народних депутатів, але, інколи делегування в органи державної влади відбувається за принципом, який народу не властивий, як то, квотний (договірний) принцип розподілу контролю за ресурсами, квотний принцип контролю та розподіленням (розтратою) бюджетних потоків. Або якщо, наприклад, механізм вибору цих депутатів узурповано і дійсність виборчого процесу не відповідає реальному народному волевиявленню.
А тому, з метою реалізації іншої статті Конституції, яка визначає, що ніхто не може узурпувати державну владу, повинен бути окремий закон, що визначав би реалізацію народом влади безпосередньо і через органи державної влади, із визначенням відповідальності і дієвих механізмів реалізації. Адже свідченням узурпації може бути саме відсутність створеної можливості для інших.
Функція управління і функція контролю різні поняття, громадськості підкладають функцію контролю за допомогою не працюючих інструментів: врахування громадської думки, громадські слухання, доступ до інформації через запит, з місячним терміном виконання, навіть громадську експертизу запровадили.
А народу не потрібен контроль, який підміняє поняття «управління», народу потрібні дієві механізми реалізації власних рішень та побажань.
Особами, які тимчасово займають посади в органах виконавчої влади, було створено підзаконний акт у формі постанови Кабінету Міністрів України, який був розроблений: «з метою забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень Кабінету Міністрів України, формування та реалізації державної політики, вирішення питань місцевого значення» з назвою «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Тобто, лише врахування громадської думки було поставлено в основу механізму реалізації владних функцій народом, який, в тому числі, діє через громадських активістів та їх організації.
На практиці, діяльність деяких рад перетворилась у паперовий бій реалізації своєї функції «врахування громадської думки», а деякі особливо зухвалі чиновники самі створюють афілійовані громадські організації, через які здійснюють легалізацію «тіньових», корумпованих домовленостей.
Що можна казати про участь громадськості, коли при формуванні ініціативних груп з підготовки установчих зборів Громадських рад, чиновники вирішують кого включати, а кого ні. Бо думка, вона на то і думка, до неї прислухались, ну вибачте не врахували.
Влада не працює на народ, народ є влада. Чиновник – є функція, на функцію покладені завдання, завдання реалізуються через інструкції, інструкції розробляє керівник під завдання Управлінця – народу. Тому критерії оцінки виконання функції повинен визначати народ, і для цього потрібна публічність результатів робіт чиновника, або фіксація їх відсутності.
Що ми маємо в даний час? Не зрозумілі звіти про діяльність, статистика, яка створюється одними чиновниками для інших, приховані результати управління ресурсами та наданими пільгами.
Основний базис якісного управління – це розуміння що робиться, якщо простими словами. Діяльність виконавчої влади повинна бути відкрита і максимально публічна. Під завісою службової таємниці не повинна приховуватись «тіньова» діяльність органів державної влади та державних підприємств. Закритість виконання функцій держави – це порушення Конституції. Виключення становлять питання безпеки. Все інше у відкритий доступ.
Елементарні критерії оцінки – це робота гарячої лінії, і всі результати звернень відправляти у публічний доступ, кожне звернення проходить, як стікер, із позначенням виконавців, датою прийняття рішення, і головне, результат оцінений тим, хто звертався, а не начальником чиновника з відміткою про виконання, а по суті списанням вхідного номеру.
Якщо весь народ у всій сукупності має рівні владні повноваження, чому відокремлюються механізми участі у владних процесах.
Дистанційна, віртуальна участь у процесі управління можлива за рахунок розуміння ЩО РОБИТЬСЯ і ДО КОГО СТАВИТИ ПИТАННЯ, а для цього не потрібно створювати прототипи бюрократичних структур у вигляді громадських рад, з закладеною функцією дискреції.
Громадянська рада – це можливість скористатись своїм правом, по суті віртуальна функція народу на владні повноваження. Її треба створити не шляхом нових структур управління, а шляхом відкритості державної влади.
Розуміння народом своєї Конституції починається із реалізації свого права. Скористається своїм правом співпричетності до управління державою окремий представник народу чи ні, то інша справа, головне мати таке право. Можна як завгодно закріплювати право на щось, але без механізму реалізації та відповідальності за його порушення таке праве має ознаки нікчемності.
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 234
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 149
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 125
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 17901
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
13255
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 12911
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5922
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 5222