Сплата ЄСВ адвокатами
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську діяльність та
Щодо сплати єдиного соціального внеску адвокатами
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір таоблік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальнестрахування» платниками єдиного внескує особи, які провадять незалежнупрофесійну діяльність, в тому числі адвокатську діяльність та отримують дохідвід цієї діяльності.
Відповідно до п. 14.1.226. ст. 14 ПК України самозайнятаособа – це платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадитьнезалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником вмежах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Незалежна професійна діяльність – це, зокрема, діяльністьадвокатів за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою -підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Отже, для цілей Податкового кодексу, особа не здійснюєнезалежну професійну діяльність, якщо така особа є працівником в межах такоїдіяльності.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про адвокатуру таадвокатську діяльність» адвокат може здійснювати адвокатську діяльністьіндивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чиадвокатського об'єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).
При цьому підтримую точку зору І.Голованя, що трудові відносини адвокатів з адвокатськими бюро та адвокатськимиоб’єднаннями є єдино можливими.
Частиною 1 ст. 13 цього Закону передбачено, що адвокат,який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою.
Таким чином якщо адвокат здійснює діяльністьіндивідуально, укладає договір про надання правової допомоги від власного іменіта отримує дохід від адвокатської діяльності, тобто адвокат здійснює незалежнупрофесійну діяльність, в розумінні ПК України, та є платником єдиного внеску.
Якщо адвокат здійснює адвокатську діяльність в складіадвокатського бюро чи адвокатського об’єднання на умовах трудового договору,договір про надання правової допомоги укладається від імені адвокатського бюро\ об’єднання та отримує дохід адвокатське бюро \ об’єднання, то адвокат нездійснює незалежну професійну діяльність, для цілей ПК України, та не єплатником єдиного внеску.
Ця позиція також узгоджується з позицією фіскальноїслужби, яка міститься на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС.
З сайту Державної фіскальноїслужби України
Коротка:
Якщо адвокат здійснює свою діяльність виключно у рамкахтрудових відносин з роботодавцем (адвокатським бюро або адвокатськимоб’єднанням), всі договори про надання правової допомоги укладаються від іменіроботодавця та оплата за послуги адвоката здійснюється роботодавцем, тотакий адвокат не повинен ставати на облік в контролюючому органі, якособа, що здійснює незалежну професійну діяльність.
Якщо хоча б одна з вищевказаних умов не виконується,то адвокат повинен стати на облік у контролюючому органі, яксамозайнята особа.
Повна:
Згідно з норами підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексуУкраїни (далі – ПКУ), самозайнятою особою є платник податку, який є фізичноюособою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, щотака особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежноїпрофесійної діяльності.
Незалежна професійна діяльність - це, зокрема, діяльність адвокатів заумови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем тавикористовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Відповідно до пункту 63.2 статті 63 ПКУ та пункту 1.3 розділу І Порядку облікуплатників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансівУкраїни від 09.12.2011 № 1588, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України29 грудня 2011 року за № 1562/20300, взяттю на облік або реєстрації уконтролюючих органах підлягають всі платники податків.
Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремленихпідрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявностіобов’язку щодо сплати того або іншого податку та збору.
Якщо адвокат здійснює свою діяльністьвиключно у рамках трудових відносин з роботодавцем (адвокатським бюро або адвокатськимоб’єднанням), всі договори про надання правової допомоги укладаються від іменіроботодавця, та оплата за послуги адвоката здійснюється від іменіроботодавця, то такий адвокат не повинен ставати на облік вконтролюючому органі, як особа, що здійснює незалежну професійнудіяльність.
Якщо хоча б одна з вищевказаних умов не виконується,то адвокат повинен стати на облік у контролюючому органі, яксамозайнята особа.
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 233
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 145
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 137
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 31870
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 8658
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 6123
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 5559
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 4987