Замість безкоштовного бювету – вода за 1 грн. за літр
У Києві продовжують встановлювати кіоски для продажу води, закриваючи безкоштовні бювети
Схоже, схема закриття бюветів з артезіанською водою і встановлення поруч з ними кіосків для продажу води сумнівної якості набуває у столиці все більшої популярності.
У дворі житлових будинків № 2/4 по вул. Кулібіна та № 75/2 по просп. Перемоги у Святошинському районі м. Києва нещодавно з'явився кіоск для продажу води.
За інформацією місцевих мешканців, воду у цьому кіоску продають по 1 грн. за літр. До того ж, люди дуже сумніваються у якості води з цього МАФу. Адже невідомо, чи досліджувала її санітарно-епідеміологічна станція.
Особливої гостроти ситуації додає те, що неподалік від цього кіоску існує бювет з безкоштовною водою, який з невідомих причин майже не працює. Цей бюветний комплекс впродовж останніх двох місяців функціонує з перебоями. Не працює більше, ніж працює. Людей, котрі набирали воду з цієї артезіанської свердловини, фактично змушують купувати воду у кіоску по 1 грн. за літр.
Людей позбавили права на безкоштовну воду. Натомість хтось вирішив збагатитися, організувавши досить прибутковий бізнес, який, до того ж, не потребує значних вкладень. Схема дуже проста – закрили існуючий бюветний комплекс, в якому люди з усього мікрорайону набирали безкоштовну якісну воду, а неподалік від нього установили кіоск для продажу води. Людям створили такі умови, що вони змушені купувати цю воду. А тим часом хтось потирає руки і підраховує прибутки.
Судячи з усього, ця схема вже відпрацьована. Адже така ж ситуація була і на вул. Львівській. На території скверу між будинками № 1/9 по вул. Львівській та № 6 по вул. Святошинській з невідомих причин перестав функціонувати бювет, воду з якого впродовж років використовували мешканці усього мікрорайону, а поруч з'явились два кіоски для продажу води. Щоправда, там була інша ціна – 50 коп. за літр. Після низки моїх депутатських звернень один із цих МАФів демонтували, а в КП «Київводфонд» запевнили, що бювет відновить свою роботу найближчим часом.
До речі, в обох випадках біля бюветів з'явились кіоски з продажу води однієї й тієї ж компанії. Не вірю я в такі випадковості і збіги обставин.
Між тим, саме вода зі свердловин є дуже популярною серед киян, адже не потребує попереднього очищення хімічними реагентами та знезараження хлором. У київських бюветах подається вода з артезіанських свердловин юрського і сеноманського горизонтів, глибиною 90-300 метрів. На такій глибині вода добре захищена від хімічного та мікробіологічного забруднення.
Наразі у столиці налічується трохи більше 200 бюветних комплексів. Однак значна частина з них не працює з різних причини, найчастіше - через поломки й негативні висновки СЕС. Фактично кількість бюветів, котрі не працюють, коливається в межах 50-52. Звісно, це дуже багато – близько 25% від загальної кількості.
Враховуючи популярність бюветних комплексів серед киян, як районна, так і міська влада повинні робити усе можливе для безперебійного функціонування артезіанських свердловин, вчасно їх ремонтувати і встановлювати фільтри. Але аж ніяк не дозволяти встановлення кіосків з продажу води, прикриваючись тим, що нібито бювет перестав функціонувати з об'єктивних причин.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
23696
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17426
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17418
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 13860
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 12072