Олександре Валентиновичу, врятуйте Біличанський ліс!
Після зміни влади та призначення Олександра Турчинова виконувачем обов’язків Президента України з’явилась надія на порятунок Біличанського лісу.
Після зміни влади та призначення Олександра Турчинова виконувачем обов’язків Президента України з’явилась надія на порятунок Біличанського лісу. Сподіваюсь, що указ про надання цьому унікальному лісу найвищого природоохоронного статусу, який за півтора року не спромігся підписати Янукович, якомога швидше завізує Олександр Турчинов.
Адже наразі врятувати тисячі гектарів лісу від тотальної вирубки і забудови може тільки указ президента про розширення меж Національного природного парку «Голосіївський» за рахунок земель КП «Святошинське лісопаркове господарство» загальною площею 6462,62 га. Відповідне рішення Київської міської ради ми прийняли ще 12 липня 2012 року та передали до Адміністрації Президента всі необхідні документи для підготовки указу. Однак Янукович за півтора року так і не спромігся поставити свій автограф під документом.
Наразі площа Національного природного парку «Голосіївський» складає 4 тис. 525,52 га. Він створений Указом Президента у серпні 2007 року і підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів.
Я не раз наголошував на тому, що Біличанський ліс, який ось уже шість років знищують Коцюбинська і Гостомельска селищні ради, від тотальної вирубки і забудови врятує тільки надання йому природоохоронного статусу. Адже при попередній владі практично всі судові рішення освячували знищення лісу.
Коли О. Турчинов підпише відповідний указ, Біличанський ліс отримає природоохоронний статус і буде охоронятись відповідно до законодавства про природно-заповідний фонд. На його території буде заборонена будь-яка діяльність, що може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища. Зокрема, буде виділена заповідна зона, призначена для охорони найбільш цінних природних комплексів, де забороняється будівництво, вирубування дерев, стоянка автотранспорту, облаштування місць відпочинку, мисливство, рибальство, збирання трав і квітів. А туристичні маршрути та екологічні стежки можна прокладати в зоні регульованої рекреації.Нагадаю, що з 2008 року Коцюбинська та Гостомельська селищні ради всупереч законодавству дерибанять Біличанський ліс. Так, відчужено у приватну власність майже 600 земельних ділянок загальною площею близько 100 га на території унікального Біличанського лісу. На деяких ділянках уже вирубали столітні дерева і розпочали будівництво.
Потім керівництво селища Коцюбинське ще надало дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення ділянок у лісі громадянам і житлово-будівельним кооперативам загальною площею близько 700 га.Та керівникам селища цього виявилося замало. Тож вони вирішили включити до території Коцюбинського майже 4 тис. га київського лісу, назвавши їх «землями житлової та громадської забудови, віднесеними до земель запасу, які зайняті деревною рослинністю в межах населеного пункту, що не віднесена до категорії лісів». Це ж якими винахідливими треба бути, щоби майже 4 тис. га лісу обізвати «землями запасу, які зайняті деревною рослинністю»!
Звертаю увагу винахідливого керівництва Коцюбинського, на те, що ліс біля селища відноситься до першої групи лісів категорії «санітарно-гігієнічні та оздоровчі», які виконують природоохоронні функції і знаходяться під охороною держави. Саме такий висновок надали співробітники Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України. Також фахівці встановили, що вік соснового лісу складає 50-60 років, а подекуди трапляються дерева, яким уже 70-80 років.
Внаслідок дій Коцюбинської та Гостомельської селищних рад, які, до того ж, заручилися підтримкою судів, та бездіяльності колишнього президента, Біличанський ліс опинився під загрозою знищення.
А між тим Біличанський ліс – це унікальний природний комплекс, який слугує не лише рекреаційним потребам мешканців столиці й області. Він ще й захищає Київ від негативного впливу важких металів та сполук. Саме завдяки акумуляційній здатності лісових угруповань утилізовувати ці елементи суттєво зменшено вплив радіоактивного забруднення на м. Київ після Чорнобильської катастрофи. Фактично цей ліс першим прийняв на себе радіаційну хмару після аварії на Чорнобильській АЕС. Тому ми зобов’язані зробити все можливе задля захисту Біличанського лісу від вирубок.
Олександре Валентиновичу, підпишіть указ, який гарантуватиме збереження Біличанського лісу!- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1396
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 686
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 316
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 201
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8118
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3730
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3147
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2749
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2605