Скільки донатити грошей, щоб було достатньо?
Українці вже встигли зібрати кошти на байрактари, на пікапи для фронту, на безпілотники, на берці для солдатів та тепловізори. Що далі?
За 5 місяців війни, благодійність для українців перетворилася із необов’язкової статті видатків на справжню звичку. Для багатьох на таку ж звичку, як і чистити зуби зранку. А хтось зараз донатить навіть частіше, ніж чистить зуби…
Українці вже встигли зібрати кошти на байрактари, на пікапи для фронту, на безпілотники, на берці для солдатів та тепловізори. Війна згуртувала усіх від волонтерів та бізнесів, що тепер віддають частину прибутків на підтримку ЗСУ до звичайних українців, які перераховують посильні суми щоразу, коли бачать запит на допомогу у сторіз.
Проте все ще є ті, хто стримується від благодійних внесків через сумніви. Здебільшого причини такі: “у мене немає достатньо багато грошей для внеску”, “мій внесок нічого не змінить”, “10 гривень не важливі”.
Тож давайте разом розберемося у тому, скільки треба донатити грошей, аби це було ефективним. Є кілька правил:
• Донатьте розумно. Перевіряйте тих, кому відправляєте кошти. Це має бути авторитетна благодійна платформа, фонд чи знайома вам людина.
• Виділіть конкретний місячний бюджет на благодійність. Незапланова емоційні витрати згодом викликають стрес, тому з міркувань емоційної безпеки треба мати рамки того, скільки можна витратити. Краще точно знати, скільки ви можете витратити 100, 500 чи 1000 гривень на місяць.
• Підпишіться на регулярні платежі для фондів. Найбільшу частину вашого благодійного бюджету мають становити регулярні підписки. Саме вони дають можливість фондам планувати свою діяльність, об’єми допомоги та закупівель. Регулярні платежі знімаються автоматично, тому не потребують додаткових нагадувань.
• Правило 10 гривень. Допомагайте маленькими сумами. Значно ефективніше 10 разів надіслати по 10 гривень різним благодійним фондам чи ініціативам, ніж 1 раз перерахувати 100 гривень і більше нікого не підтримувати. Правило 10 гривень дає можливість бути залученим до вирішення більшої кількості проблем і така сума може бути посильною для абсолютно кожного українця.
• Поширюйте інформацію про фонди чи благодійні збори. Якщо ви вже перерахували на збір 10 гривень, але вам все ще здається, що зробили надто мало, то обов’язково поділіться інформацією про збір у сторіз чи пості. Адже навіть якщо лише одна ваша подружка перерахує ще 10 гривень, то це вже на 10 гривень більше, ніж було до цього.
Ви не зможете рятувати життя, допомагати нужденним та бути ефективним, якщо віддаватимете останні гроші з банківської картки. Але якщо робитимете маленькі внески часто та підтримуватимете багато фондів чи ініціатив, то це точно щодня наближатиме нас до перемоги. Ми живемо у час кризи, тому просто зобов’язані дбати про ефективне використання власних коштів.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
24067
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17761
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17447
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 14106
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 12813