Чому варто довіряти благодійним фондам?
Допомога через благодійні фонди - це єдиний спосіб чесної прозорої благодійності, де ви не будете ошукані
Жоден з нас не став би радіти, якби його обманули. Особливо неприємно, коли мова йде про гроші. Більше того, якщо вас обдурять одного разу, то можливо наступного ви вже не повірите навіть тому, хто казатиме правду.
Так буває, що люди, які сповнені бажання допомагати й робити добрі справи натрапляють на шахраїв у мережі. Окрім того, що ви достеменно не можете знати чи справжня історія тієї дитини, якій ви хочете перерахувати кошти на лікування, ви ще й гадки не маєте, скільки насправді коштів уже зібрано і скільки з них реально буде витрачено на зазначене лікування.
Ми можемо лише підозрювати, як чинитимуть батьки або волонтери, які зібрали на лікування дитини більшу суму, ніж необхідно. Ми не можемо ані дізнатися правду, ані проконтролювати. Хибно вважати геть усіх чесними, порядними та відкидати можливість зловживання довірою. Досить ризиковано покладати очікування на людину, яка знаходиться у стресі, а батьки дітей, які потребують допомоги, в ньому живуть.
З іншого боку цієї історії знаходяться благодійні фонди, які виступають гарантами чесності, ефективності та безпеки ваших коштів. Юридичні особи (фонди) чи не єдині, до діяльності яких можна офіційно мати претензії. Фонд, на відміну від примарних історій з фейсбуку, реально існує, звітує про свою діяльність до податкової та може нести реальну відповідальність за протиправні дії у юридичному полі.
Уявімо ситуацію, у якій кошти на допомогу дитині зібрано, але дитина цієї допомоги вже не потребує. Ви точно впевнені, що людина якій ви надіслали кошти на картку у такому випадку надішле вам кошти назад або прозвітує про їхнє альтернативне використання?
У фондів та благодійних платформ на такий випадок є процедура з перенаправлення зібраних коштів. Тобто, якщо мета зібраного проекту не може бути досягнута (лікування вже не потрібне, кошти зібрани з інших джерел, змінилась мета чи протоколи лікування, смерть підопічного та інше), кожному благодійнику, який зареєструвався при перерахунку благодійних коштів або залишив свій мейл, приходить лист, який інформує про виявлені обставини. А благодійник має 14 робочих днів на самостійне перенаправлення благодійних коштів з одного проекту благодійного фонду на інший. Все це робиться швидко та зрозуміло.
Ви, як благодійник, маєте знати, що відповідальний фонд не припинить інформувати вас про долю ваших коштів, попри те, що ви їх вже перерахували і вони знаходяться на рахунку фонду. Адже ваша увага та довіра - найдорожча валюта будь-якого благодійного проекту.
Допомога через благодійні фонди - це єдиний спосіб чесної прозорої благодійності, де ви не будете ошукані, а ті, кому допомога потрібна - її отримають.
Будьте обачні та обережні. Підтримуйте тільки ті благодійні проекти, в яких зрозуміла й досяжна мета, де люди ведуть прозору та відверту комунікацію.
Обирайте тих, кого можна проконтролювати та перевірити. Тільки так ми справді зможемо створити світ, де кожен може безпечно робити добрі справи.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 482
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 163
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 133
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 101
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 20212
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 12036
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 9463
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 5720
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 5365