Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є
Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є.
Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є.
Теодор Рузвельт
Мав рацію двадцять шостийпрезидент Сполучених штатів… Як мав рацію: роби,що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є.
Напевно, така формулажиття є найбільш прийнятною й для людини й для установи.
З тим, що маєш
А має Антимонопольнийкомітет України спадок: справи щодо зловживання монопольним (домінуючим)становищем й з 2012 року, й з 2013 року.
Справи розпочаті, розпорядженнядержавного уповноваженого Антимонопольного комітету України наявні, але нерозглянуті. У спадок залишені.
Роби, що можеш
А що може робити Антимонопольнийкомітет України? Може тільки розглянути «спадкові» справи та постановитирішення, бо то його робота. Й не важливо коли та хто справу розпочав. Справамає бути вирішена.
Там, де ти є
А де ми є? Ми у 2016 роцій неможливо закрити очі й зробити вигляд, що не бачили «спадкових» справ. От йтам, де ми є, ми робимо, що можемо з тим що маємо…
Формула життя від ТеодораРузвельта прийнятна й для дій АМКУ.
Дії стосуються не тільки поточних справ Комітету. Комітетне полишає поза увагою й «спадкові» справи. Це, панове, до відома – кожнарозпочата справа має бути й буде розглянута. У літу не кане жодна «спадкова»справа. Й та, що три роки тому, іншим складом АМКУ було розпочата. Й поточна, ймайбутня.
Ось ще одна з таких«спадкових» справ розглянута та постановлено рішення. Негучна, нерезонансна,але відчуття того, що ти «… зробив, щоміг зробити, з тим, що мав та там, де ти є…» надає відчуття добре зробленоїсправи, гідно виконаної роботи. Приємне відчуття.
Отже. У листопаді 2013року була розпочата справа за ознаками вчинення Національною академієюДержавної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (Академія)порушення, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринкуосвітніх послуг з військової підготовки студентів вищих навчальних закладів запрограмою підготовки офіцерів запасу, шляхом встановлення таких цін на послуги,які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.
Історія відкриття цієїсправи на сьогодні вже неактуальна і достеменно історії не відома. Є факт, щосправа відкрита, але чомусь не була розглянута.
З квітня 2016 рокуКомітет розпочав підготовку до розгляду цієї «спадкової»справи. Своєчасноотримав письмові повідомлення на свої запити від Академії,Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, провів дослідженнята підготовив попередні висновки по справі.
А ось липень 2016 рокувзагалі став для цієї справи «попутним вітром».
Комітет на початку липнявиніс подання про попередні висновки у справі. Академія оперативно зголосиласяна подання Комітету й 19 липня Комітет прийняв рішення по цій справі.
Суть справи невигадлива:заявник припустив наявність порушення Національною академією Державноїприкордонної служби України імені Богдана Хмельницького (м. Хмельницький) законодавствапро захист економічної конкуренції, (п. 1 ч. 2 ст.13 та п. 2 ст. 50 ЗУ «Прозахист економічної конкуренції»), а саме: зловживання монопольним (домінуючим)становищем на ринку освітніх послуг з військової підготовки студентів вищихнавчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу, шляхом встановлення таких цін на послуги,які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.
Відповідно до ЗУ «Провійськовий обов’язок і військову службу» військова підготовка громадян Україниза програмою підготовки офіцерів запасу проводиться у вищих військовихнавчальних закладах та у військових навчальних підрозділах вищих навчальнихзакладів.
Національна академіяДержавної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького серед іншогонадає освітні послуги з військової підготовки у вищих навчальних закладах запрограмою підготовки офіцерів запасу (послугу).
Крім Академії(відповідача) в Хмельницькій області послугу з підготовки офіцерів запасу надаєКам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, в якому запрограмою офіцерів запасу за 2010 – 2016 навчальні роки навчались студенти:Вінницького національного аграрного університету, Вінницького кооперативногоінституту, Тернопільського національного економічного Університету,Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій,Тернопільського національного економічного університету, Хмельницькогонаціонального університету, Міжрегіональної академії управління персоналом,Хмельницького університету управління та права, Буковинського державногофінансово-економічного університету, Чернівецького національного університетуімені Юрія Федьковича, Київського національного авіаційного університету,Київського національного університету харчових технологій, Національноготехнічного університету «Київський політехнічний інститут», Івано-Франківськогоуніверситету права імені короля Данила Галицького.
Комітет дослідивматеріали й ті, що були, й ті, що надійшли, та зробив висновки:
1. На базі п’ятдесяти вищихнавчальних закладів проводиться військова підготовка;
2. В Академії отримуютьпослугу студенти, які навчаються за основною спеціальністю в Вінницькомуторгівельно-економічному інституті Київського національноготоргівельно-економічного університету;
3. Студенти вільно, навласний розсуд, обирають собі виші для проходження навчання за програмоюпідготовки офіцерів запасу. Жодних обмежень не існує;
4. Студенти споживаютьпослугу в будь-якому виші за власним вибором в тому числі за межами областей, вяких проходять навчання;
5. Порівняльний аналізвиявив, що більша кількість студентів отримує послугу в Кам’янець-Подільськийнаціональний університет імені Івана Огієнка, а не в Академії;
6. І в Академії, і в Кам’янець-Подільськомууніверситеті послугу отримають як студенти, що навчаються в тому ж виші, так істуденти інших вишів;
7. Вартість навчання запрограмою підготовки офіцерів запасу в 2016 році за весь період навчання вАкадемії становить 12 400 грн, у Кам’янець-Подільському університеті – 12 500грн.;
Отже, Національнаакадемія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького зазнаєзначної конкуренції з надання послуги, в тому числі з бокуКам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
Комітет закривпровадження у справі щодо зловживання монопольним (домінуючим) становищемНаціональною академією Державної прикордонної служби України імені БогданаХмельницького на ринку освітніх послуг з військової підготовки студентів вищихнавчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу.
Роби, що можеш, але робидобре.
Роби з тим, що маєш, й незабувай про «спадок».
Роби там, де ти є, йпам’ятай про майбутнє.
Мудрою людиною був двадцять шостий президент Сполученихштатів… Може варто його слова у присягу державного службовця внести?
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1396
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 684
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 316
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 198
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8106
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3647
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3133
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2717
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2569