Як ринок програмних фіскалізаторів змінює економіку України
Підсумки роботи ринку ПРРО–2024: цифрова трансформація та курс на діджиталізацію
Український ринок програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) стрімко змінює уявлення про фіскалізацію, як серед підприємців, так і серед представників регуляторних установ. У 2024 році частка ПРРО серед усіх реєстраторів розрахункових операцій досягла 73%, а кількість зареєстрованих програмних рішень зросла майже на 300 тисяч одиниць. Як це впливає на бізнес, які галузі адаптуються найшвидше і що очікувати далі?
Чому бізнес обирає ПРРО?
По-перше, ПРРО позбавляють підприємців необхідності купувати фізичні касові апарати, витрачати кошти на їхнє обслуговування чи ремонт. Це дозволяє економити від 5 000 до 20 000 грн щорічно для одного робочого місця. У великих компаніях ці суми трансформуються в суттєвий ресурс для інвестування в розвиток.
По-друге, ПРРО забезпечують автоматичну передачу даних до фіскальних органів, що мінімізує ризики людських помилок і штрафів. Це стає критичним фактором у часи, коли швидкість і точність важать більше, ніж будь-коли.
По-третє, ПРРО легко інтегруються з платіжними платформами, працюють в офлайн-режимі та адаптуються до специфіки бізнесу. Таке рішення підходить як для малих магазинів, так і для великих мережевих компаній.
Галузі-лідери у впровадженні ПРРО
Згідно зі статистикою 2024 року, лідерами у використання програми з РРО є:
Ритейл (або роздрібна торгівля): для великих роздрібних мереж перехід на ПРРО це не просто автоматизація процесу фіскалізації, а ще й суттєва економія на придбанні обладнання та нові можливості для розвитку бізнесу.
Наприклад, за даними Фокстрот, мережа заощадила близько 10 млн грн на купівлі та обслуговуванні касового обладнання. В той час, INTERTOP використовує кастомізовані чеки, які містять, зокрема, інформацію про бонуси, акції та активні посилання на мобільні застосунки, що є частиною програми лояльності до клієнтів і сприяє розвитку бізнесу - такий підхід надає клієнтам почуття уваги та важливості, а також стимулює повторні покупки.
Громадське харчування (HoReCa): Ресторани та кафе адаптували ПРРО для швидкого обслуговування клієнтів і точного обліку продажів.
Медична сфера: приватні клініки, стоматології, діагностичні лабораторії активно впроваджують ПРРО, що спрощує облік та підвищує довіру клієнтів.
Як ПРРО змінюють економіку?
Найголовніше - це підвищення податкових надходжень: у 2024 році частка тіньового сектору, зокрема, в алкогольній галузі зменшується завдяки фіскалізації, що допомогло уникнути втрат бюджету у розмірі 7–8 млрд грн.
ПРРО надає споживачам можливість легко перевірити справжність чеків та їх реєстрацію в податковій службі, завдяки QR-кодам на чеках, захищаючи покупців від шахрайства та стимулюючи бізнес до відповідальності.
Також завдяки автоматизації фіскалізації зменшується можливість для реалізації тіньових схем, що та сприяє справедливій конкуренції.
Що далі?
За прогнозами, у 2025 році ринок ПРРО зросте на 20–30% завдяки активному залученню малого та середнього бізнесу, а також органічному переходу з застарілих кас (РРО) на їх сучасний програмний аналог (ПРРО). Вдосконалення законодавства та розвиток технологій стимулюватимуть цифрову трансформацію.
Співпраця держави, бізнесу та технологічних компаній може зробити Україну лідером у цифровій фіскалізації. Це відкриє нові перспективи для автоматизації, прозорості та економічного зростання.
- Тримати зв’язок: як підтримати людей на тимчасово окупованій території Нісар Ахмад 20:10
- Сильные должны править миром. Точка Володимир Гломозда 15:45
- "Зачистка" від Банкової Євген Магда вчора о 22:02
- П’ять уроків енергетичного переходу до 2025 року Ксенія Оринчак вчора о 16:22
- Ми у вільному падінні в провалля Володимир Горковенко вчора о 13:43
- Джаз проти тривог: чому "Чикаго" резонує з Україною Ірина Голіздра вчора о 06:59
- Перемовини з терористом: юридичний та етичний вимір Дмитро Зенкін 13.02.2025 17:00
- 14 лютого – День книгодарування: подаруйте книжки своїм бібліотекам Віктор Круглов 13.02.2025 12:28
- Искусство заключать сделки... с дьяволом Володимир Стус 13.02.2025 02:55
- "No clear vision, no future". Без чёткого видения – у Украины нет будущего Вільям Задорський 12.02.2025 15:21
- Податки для українських біженців у Європі: реальність, ризики та можливості Дмитро Зенкін 11.02.2025 17:48
- Інвестиції в українську нерухомість: можливості та виклики Сергій Дзіс 11.02.2025 17:35
- Відшкодування шкоди від терористичних актів: чи реально отримати компенсацію від держави? Світлана Приймак 11.02.2025 15:34
- Самотність, яка нищить Людмила Євсєєнко 11.02.2025 14:17
- На що насправді здатен ретинол Вікторія Жоль 11.02.2025 11:26
-
Росія відправила літак із грошима новій владі Сирії – Reuters
Бізнес 2240
-
Середня ланка в IT фактично зникає. Чому інженер-програміст зараз – не те саме, що п'ять років тому
Думка 2183
-
Дзвінок, якого Путін чекав три роки. Чому переговори щодо України так перелякали Захід
1586
-
Що подивитися на День Валентина: найкасовіші романтичні комедії
Життя 1580
-
Українці сильніші, ніж самі про себе думають
Думка 1478