Як ринок програмних фіскалізаторів змінює економіку України
Підсумки роботи ринку ПРРО–2024: цифрова трансформація та курс на діджиталізацію
Український ринок програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) стрімко змінює уявлення про фіскалізацію, як серед підприємців, так і серед представників регуляторних установ. У 2024 році частка ПРРО серед усіх реєстраторів розрахункових операцій досягла 73%, а кількість зареєстрованих програмних рішень зросла майже на 300 тисяч одиниць. Як це впливає на бізнес, які галузі адаптуються найшвидше і що очікувати далі?
Чому бізнес обирає ПРРО?
По-перше, ПРРО позбавляють підприємців необхідності купувати фізичні касові апарати, витрачати кошти на їхнє обслуговування чи ремонт. Це дозволяє економити від 5 000 до 20 000 грн щорічно для одного робочого місця. У великих компаніях ці суми трансформуються в суттєвий ресурс для інвестування в розвиток.
По-друге, ПРРО забезпечують автоматичну передачу даних до фіскальних органів, що мінімізує ризики людських помилок і штрафів. Це стає критичним фактором у часи, коли швидкість і точність важать більше, ніж будь-коли.
По-третє, ПРРО легко інтегруються з платіжними платформами, працюють в офлайн-режимі та адаптуються до специфіки бізнесу. Таке рішення підходить як для малих магазинів, так і для великих мережевих компаній.
Галузі-лідери у впровадженні ПРРО
Згідно зі статистикою 2024 року, лідерами у використання програми з РРО є:
Ритейл (або роздрібна торгівля): для великих роздрібних мереж перехід на ПРРО це не просто автоматизація процесу фіскалізації, а ще й суттєва економія на придбанні обладнання та нові можливості для розвитку бізнесу.
Наприклад, за даними Фокстрот, мережа заощадила близько 10 млн грн на купівлі та обслуговуванні касового обладнання. В той час, INTERTOP використовує кастомізовані чеки, які містять, зокрема, інформацію про бонуси, акції та активні посилання на мобільні застосунки, що є частиною програми лояльності до клієнтів і сприяє розвитку бізнесу - такий підхід надає клієнтам почуття уваги та важливості, а також стимулює повторні покупки.
Громадське харчування (HoReCa): Ресторани та кафе адаптували ПРРО для швидкого обслуговування клієнтів і точного обліку продажів.
Медична сфера: приватні клініки, стоматології, діагностичні лабораторії активно впроваджують ПРРО, що спрощує облік та підвищує довіру клієнтів.
Як ПРРО змінюють економіку?
Найголовніше - це підвищення податкових надходжень: у 2024 році частка тіньового сектору, зокрема, в алкогольній галузі зменшується завдяки фіскалізації, що допомогло уникнути втрат бюджету у розмірі 7–8 млрд грн.
ПРРО надає споживачам можливість легко перевірити справжність чеків та їх реєстрацію в податковій службі, завдяки QR-кодам на чеках, захищаючи покупців від шахрайства та стимулюючи бізнес до відповідальності.
Також завдяки автоматизації фіскалізації зменшується можливість для реалізації тіньових схем, що та сприяє справедливій конкуренції.
Що далі?
За прогнозами, у 2025 році ринок ПРРО зросте на 20–30% завдяки активному залученню малого та середнього бізнесу, а також органічному переходу з застарілих кас (РРО) на їх сучасний програмний аналог (ПРРО). Вдосконалення законодавства та розвиток технологій стимулюватимуть цифрову трансформацію.
Співпраця держави, бізнесу та технологічних компаній може зробити Україну лідером у цифровій фіскалізації. Це відкриє нові перспективи для автоматизації, прозорості та економічного зростання.
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням. Ганна Палагицька 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
18919
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17522
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 16050
-
Шмигаль: Дефіцит фінансування відбудови України у 2025 році – майже $10 млрд
Фінанси 12517
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 11137