Реєстр ПРРО: навіщо він потрібен зараз та як його реалізувати
ПРРО вже давно не є просто "альтернативою залізу", а представляє передову технологію, яка визначатиме успіх фіскалізації
Частка ПРРО порівняно з РРО щомісяця зростає. Більшість чеків сьогодні електронні й генеруються програмно. ПРРО вже давно не є просто "альтернативою залізу", а представляє передову технологію, яка визначатиме успіх фіскалізації. Чим більше ринок приймає цю технологію, тим більші стають намагання її врегулювати. Проте забезпечити незалежний розвиток галузі можливо без участі держави — через створення пулу бізнесів, які матимуть підвищену довіру.
Реєстр чесних ПРРО: як це працюватиме
Реєстр чесних ПРРО має об’єднати виробників програмних реєстраторів розрахункових операцій, які добровільно пройшли акредитацію у контролюючих органах.
Враховуючи, що Асоціація провайдерів програмних РРО України складається з відповідальних бізнесів, такий реєстр можна створити в рамках цього об’єднання. У такому разі долучення нових ПРРО до реєстру може стати спільним рішенням відповідальних учасників ринку.
Реєстр має нести практичну функцію для клієнтів. Учасники реєстру можуть додавати до своїх чеків QR-код, який дозволяє перевірити легальність чека через сайт Асоціації.
Чому важливо створювати реєстр чесних ПРРО саме зараз
2024 рік, імовірно, увійде в історію як рік "повільної детінізації". Тренд на фіскалізацію зберігається, але динаміка вказує, що цей процес не надто швидкий.
Ключову роль у процесі фіскалізації відіграють програмні РРО — їх кількість постійно зростає, тоді як кількість "залізних" кас зменшується. Важливою особливістю класичних РРО є жорстка сертифікація, через що на ринку “заліза“ сформувався обмежений пул виробників, які роками пропонували застарілі рішення.
Натомість ПРРО розвиваються за правилами вільного ринку. Це сприяє появі спеціалізованих рішень для магазинів, ресторанів, служб доставки. Завдяки цим відмінностям ПРРО за короткий період пройшли більший шлях, ніж РРО. І цю відмінність важливо зберегти.
Відсутність жорсткої сертифікації наразі породжує намагання обмежити ПРРО, іноді в абсурдний спосіб. Наприклад, навесні звучали пропозиції щодо обмеження режиму офлайн та прив’язки ПРРО до пристроїв. Тож створення реєстру дозволить, з одного боку, чітко визначити критерії доброчесності, а з іншого — унеможливити адміністративні зловживання під час сертифікації, оскільки рішення прийматиме бізнес-спільнота.
Контроль чеків: як реєстр допоможе боротися з тіньовою економікою
Сьогодні економіка потребує ефективних засобів боротьби з тіньовим сектором. Це необхідно не лише для поповнення бюджету, а й для підтримки бізнесів, які довірились фіскалізації.
Підприємці мають зрозуміти, що працювати "в білу" вигідніше, ніж залишатися в тіні. Для цього податкова служба повинна чітко визначити пріоритетом у своїй роботі тих, хто свідомо уникає фіскалізації.
У сфері торгівлі, особливо підакцизною продукцією, на сьогодні є значною проблема підробки чеків. Паперові чеки, видані через "залізні" РРО, складно перевірити, незручно зберігати, втім легко підробити.
Надійним помічником податкової служби у перевірці справжності чека може стати сам покупець. Втім лише якщо йому необхідно надати зручний інструментарій. Учасники реєстру чесних ПРРО можуть відображати на чеках QR-код, за яким можна перевірити справжність чека. Таким чином, із повним переходом на ПРРО та електронні чеки, в Україні вже існуватиме повноцінний інструмент для перевірки та реєстр, що дозволить доброчесним бізнесам вибрати надійного провайдера.
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням. Ганна Палагицька 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
18919
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17522
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 16050
-
Шмигаль: Дефіцит фінансування відбудови України у 2025 році – майже $10 млрд
Фінанси 12517
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 11137