Медична реформа: час казати людям правду!
Парареформатори, мабуть, свідомо ховають від людей правду про те, що після реформування платити за лікування буде потрібно не коли можеш, і скільки можеш, а завжди і згідно затверджених тарифах. Інакше результати «соціології» щодо підтримки
Парареформатори, мабуть, свідомо ховають від людей правдупро те, що після реформування платити за лікування буде потрібно не коли можеш,і скільки можеш, а завжди і згідно затверджених тарифах.Інакше результати «соціології» щодо підтримки запланованих змін були б зовсіміншими.
Різницяміж просто зміною з гіршого на погане чи навпаки та далекоглядною державницькоюреформою в тому, що реформі має передувати ретельне обґрунтування напрямівтрансформації і просвітницька робота. Тобто все те, чого українськіпарареформатори уникають, як чорт ладану. Особливо у медичній сфері.
Лоббістимедичної «реформи» посилаються на дані соціологічних опитувань, відповідно дояких українці підтримують (!!!) закриття лікарень і фельдшерсько-акушерскихпунктів у селах, відсутність доступу до послуг лікарів вузької спеціалізації,знищення системи швидкої допомоги. «Чи готові ви до платної медицини?», -пишуть у анкетах соціологи, навіть не намагаючись зрозуміти, що саме розуміютьреспонденти під «платністю».
Поділюсявласним досвідом. В ті дні, коли я їжджу до батьків, я кожного разу фактичнопроводжу прийом громадян. Приходять знайомі, сусіди, знайомі знайомих і такдалі. Звичайні нормальні люди, які не мріють про «безвіз», адже значна частинатамошнього населення за все своє життя не мала можливості поїхати навіть вобласний центр. Для них навіть мандрівка до Києва – це щось нереальне.
Іось якого змісту були розмови:
-Алла Шлапак: Ви готові платити за лікування – реформа вже фактичнопочалася?
-Співрозмовниця: Вже платимо ж. Хай реформують.
-Алла Шлапак: А скільки готові платити?
-Співрозмовниця: Скільки зможу, але головне, щоб легально, а не «на лапу»і «до кишені».
«Скількизможу» (!!!!) – як кажуть, диявол у деталях. Бо уряд хоче, щоб після реформи небуло ніяких добровільних внесків добровільно обраного розміру. Щоб бабуся незмогла віддячити лікарю городиною чи курятиною, а несла гроші зі своєїзлиденної пенсії. А були чітко визначені тарифи, по яким треба платити в касулікарні. І ані копійкою менше – навіть, якщо в хаті мінусова температураповітря, а діти їдять порожню юшку.
Намкажуть – люди, у яких тепло в оселях і які одержують «реформаторські» зарплати- що немає приводів для паніки. Мовляв ті, кому не буде вистачати, отримаютьсубсидії. По-перше, вже це проходили, коли можновладці співали нам солодкіпісні про комунальні тарифи. І, по-друге, у медичній сфері «тарифи» і«субсидії» мають зовсім різний сенс, ніж у ЖКГ. За квартиру потрібно платитищомісяця, це прогнозовані суми, з якими можна вибудувати якісь відносно розумніспособи компенсації витрат людей. А захворіти по плану неможливо!
Ті,хто придумали виплачувати субсидії на медичні послуги, і близько не розуміють,про що йде мова, і скільки смертей від ненадання медичної допомоги, скількилюдського горя буде на їх совісті. Але до цих «винахідників» дослухаються увладних кабінетах… І нелюдська реформа набирає обертів. За її підсумками «житипо-новому» чи просто ЖИТИ зможуть не всі.
Суттєвачастина населення буде не в змозі платити за лікування. І люди змушені будутьобирати - або лікуватися у «цілителів», або залазити в борги, або хворіти івмирати дома, або виходити на черговий Майдан!?
ЗапропонованаМінздравом модель реформи і парламентарі, які голосують за неї віднедоумкуватості чи боягузтва, руйнують сферу, яка визнана в усьому світі, якнайдоступніша для всього населення. І це не голослівна заява, до яких нерідко вдаються вітчизняні політики. Цедоведений факт – нещодавно міжнародна компанія Deloitte оприлюднила підсумкищорічного дослідження «Індекс соціального розвитку» за 2017 рік. Найвищі бали,як і минулого року, Україна отримала за позиціями «харчування і базове медичнеобслуговування»! Тож замість того, щоб пишатися і вдосконалюватися, можновладціруйнують ті поодинокі гарні речі, що лишилися в нашій державі…
Тожпостає просте питання: кому все це вигідно? Відповідайте, бо вже настав часказати людям правду!
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 22817
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10921
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10717
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4910
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 4344