Інвестиції у криптовалюту. 10 ознак криптошахраїв
Вам обіцяють стабільність, подвоєння грошей і запевняють, що хочуть допомогти. Важливо розуміти - ви можете опинитися на гачку у шахраїв.
Американці втратили більше 80 млн $ на скамі у криптовалюту у 2020, що на 1000% більше, ніж у 2019. Хайп, історії про успішний успіх криптотрейдерів і бажання легких грошей можуть призвести до провальних інвестицій. І справа не в тому, зростає або падає крипта. Важливо розуміти - ви можете опинитися на гачку у шахраїв.
Сьогодні розберемо 10 ознак криптошахраїв.
Гарантований високий дохід. Вам обіцяють стабільність, подвоєння грошей і запевняють, що хочуть допомогти. Насправді немає інвестицій, які постійно приносять величезний прибуток.
Обіцянка легких грошей. Отримати дохід готівкою або у криптовалюті - приваблива пропозиції. Ніякого тобі банківського комплаенсу. Але така пропозиція має насторожити. Найчастіше це явна ознака шахрайства.
Маніпуляції зі словами "можливості" і "фінансова свобода". Всі мріють витрачати і не рахувати. На кожному кроці фраза "він зміг, і ти зможеш". Різниця тільки в тому, що він 10 років будував бізнес, а ти хочеш легких грошей.
Реферальні програми. Вам обіцяють бонуси за залучення друзів. Перш ніж запропонувати близьким, проаналізуйте, чи не піраміда це.
На початку вересня прокуратура Каліфорнії почала розслідування справи директора і промоутера BitConnect, який через криптопіраміду і реферальні програми виманив у американців 2 млн $. Йому світить 20 років в'язниці.
Криптоконсультанти та інвестиційні менеджери. Одиниці займаються криптотрейдингом з повним зануренням у тематику. Більшість не проти передати рахунки в управління. І звичайно ж у вас буде така можливість. Вам запропонують безкоштовного криптоконсультанта. Він купить і продасть коли треба. Але як тільки ви ввійдете у свій криптокошик, виявиться, що для виведення коштів потрібно заплатити величезну комісію. А ще гірше, на рахунку менше, ніж вклали спочатку. Претензії до криптоконсультантів не врятують, і повернути гроші, які вклали, не вийде. Псевдопомічник скаже, що не гарантував дохід.
Пункт в угоді користувача про право криптоплатформи розпоряджатися активами клієнта.
Гучні заяви, без аргументів і доказів. Досвідчені інвестори вимагають детальну інформацію про те, як буде працювати інвестиція, що буде відбуватися з грошима і які ризики. Перш ніж вкладати гроші, вивчіть інфополе навколо вашого брокера криптовалюти та оцініть ризики. Банально, але мало хто гуглить інформацію щодо криптоплатформи. Просто введіть у пошуковому рядку назву платформи + слова "огляд", "шахрайство", "скарга". Думаю, знайдете багато цікавого.
Публічність НЕ ознака надійності. Підсвідомо люди вірять хорошому і заперечують погане. Ми впевнені, якщо людина відкрито виступає перед аудиторією, його хтось перевірив до нас, йому нема чого приховувати. Всі ми таким хворіємо. Всьому виною бажання легких грошей і фінансової свободи.
У жовтні 2020 американці отримали твіт від Ілона Маска з проханням відправити 1 біткоїн, а натомість він пообіцяв повернути 10. Це були шахраї, які зіграли на довірі до публічної людини. Так американці втратили більше 2 млн $.
Pump and Dump. Часто власники криптоактивів намагаються підняти ціну, перш ніж продати криптовалюту. У світі криптотрейдингу це звичайна справа на стадії ICO або нової криптовалюти. Помилкові твердження і хайп можуть підняти попит і дозволити розробникам або домінуючим власникам крипти отримати величезний фіктивний прибуток скинувши свої монети на штучному піку.
Вигадані або сфальсифіковані котирування і графіки, які спеціально підганяються під брокера. Вам покажуть дані про постійне зростання монет. Пам'ятайте, так не буває. Для криптовалюта характерна волатильність: зростання і зниження ціни.
"Вигідна" бонусна програма, яка починає діяти після вкладення великого депозиту. Якщо ж ви не виконаєте умови програми, гроші переходять до брокера, та ще й з відсотками.
Багато хто вважає, що досить почитати пару форумів і подивитися кілька відео на Youtube, щоб вибрати платформу для криптотрейдингу. Вони забувають, про інфоциган і проплачені статті та відгуки. Багатьом затьмарюють розум історії про криптоуспіх. Як і тим, хто стали жертвами 82 135 зареєстрованих криптозлочитнів у США за 2020 рік.
Тільки здорова доза скептицизму з часткою недовіри допоможе зберегти гроші.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3794
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 368
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 252
- НАБУ: невиправдані надії 229
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 158
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
22869
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17381
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
16796
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 13441
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 11466