«Програмна» ПДВ-пільга: новинки 2018 року
Перепродаж та розповсюдження програмного забезпечення, надання доступу до програмного забезпечення (Software as a Service, SaaS), підписка на оновлення та додатки, а також інша ІТ-продукція у зв’язку із змінами до Податкового кодексу України також підпадаю
«Новорічні» податкові зміни, щозастосовуються з 2018 року у зв’язку з набранням чинності Законом України№2245-VIII «Про внесення змін доПодаткового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодозабезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», середіншого, доповнили перелік ІТ-продукції та операцій, які до 1 січня 2023 року звільняютьсявід оподаткування ПДВ. Змін зазнали підпункт 14.1.225 Податкового кодексуУкраїни (ПКУ) щодо визначеннятерміна «роялті» та платежів, які не вважаються роялті, а також пункт 26-1підрозділу 2 Перехідних положень ПКУ щодо власне звільнення від ПДВ.
До змін 2018 року передбачалось, щозвільнення від ПДВ поширюється тільки на постачання програмної продукції, якоювважався «результат комп’ютерного програмування» у вигляді операційної системи,прикладної, розважальної, навчальної комп’ютерної програми чи їх компонентів, атакож у вигляді інтернет-сайтів та онлайн-сервісів, а також постачання засобівкриптографічного захисту інформації».
З 2018 року, окрім постачання програмноїпродукції, звільняються від ПДВ також операції з програмною продукцією, платаза які не вважається роялті. Такими операціями відтепер вважатимуться такожперепродаж (придбання примірників програмного забезпечення як у матеріальній,так і в електронній формі для перепродажу) та розповсюдження програмногозабезпечення (отримання права на розповсюдження примірників програмноїпродукції без права на їх відтворення або якщо їх відтворення обмеженовикористанням кінцевим споживачем).
Сам же перелік програмної продукції,«доступної» для застосування ПДВ-пільги, зазнав оновлення і відтепер включаєтакож такі елементи як доступ до програмного забезпечення (іншими словами, SoftwareasaService),примірники програмного забезпечення у матеріальній чи в електронній формі (стосуєтьсянасамперед перепродажу та розповсюдження ПЗ), коди для завантаження таактивації програмного забезпечення. Оновлення, додатки, розширення функціоналупрограмного забезпечення, а також підписка на такий сервіс теж підпадають підПДВ-пільгу.
Проте розширення сфери дії «програмної» ПДВ-пільгиоминуло такі питання як надання технічної підтримки програмної продукції та постачаннячи імпорт обладнання із вбудованим програмним забезпеченням. Податківці ж«дозволяють» застосовувати ПДВ-пільгу в таких операціях лише за специфічнихобставин, які нечасто виникають на практиці.
Крім того, звільнення від ПДВ не для всіхплатників податку є бажаним результатом. У розробників та розповсюджувачівпрограмного забезпечення, які здійснювали продажі з нарахуванням ПДВ, але з2018 року застосовуватимуть звільнення від ПДВ, може з’явитися потребапереглянути процеси закупівлі обладнання, товарів та послуг, яківикористовуються у власній діяльності. Адже якщо придбані товари, послуги,необоротні активи використовуються у звільнених від ПДВ операціях, на вхіднийПДВ за такими закупівлями необхідно нараховувати «компенсуючі» податковізобов’язання.
Бажання таких платників податків відмовитися від ПДВ-пільгизустріне спротив податкових органів, які таку можливість заперечують.
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
43776
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
19103
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 14830
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12660
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 10774