Водневі авто: від Ганновера до Києва
Водень, як паливо, має стати мобільним та доступним для кожного автомобіліста. І хоч до електромобілів українці вже встигли звикнути, та технології не стоять на місці.

Водень, як паливо, має стати мобільним та доступним для кожного автомобіліста. І хоч до електромобілів українці вже встигли звикнути, та технології не стоять на місці. На виставці в Ганновері я вкотре переконався: електрокари – не панацея, майбутнє за водневими авто.
На головній промисловій виставці Європи «Hydrogen + Fuel Cells» в Ганновері Українська Воднева Рада презентувала «дорожню карту» водневої енергетики України. Стратегія, розроблена до 2035 року включно, стане тією ланкою, яка допоможе Україні зробити ще один крок у бік Євросоюзу, а українським автомобілістам отримати доступ до водневих авто. Адже країни, які бажають приєднатися до ЄС, мають відповідати екологічним стандартам та поступово відходити від високовуглецевих технологій і авто на бензині.
Та якщо ви думаєте, що водневі автомобілі це лише ексклюзивні виставкові експонати – ви сильно помиляєтеся. Гідрогенові машини вже об’їжджають європейські дороги. Такими моделями, як Toyota Mirai та Hyundai NEXO, в Німеччині вже нікого не здивуєш. Саме ці авто зустрічали українську делегацію в Ганновері: ефективність, тихий хід, комфорт та висока екологічність – основні характеристики автомобілів майбутнього.
Переваги водню у порівнні з авто на бензині очевидні:
- Водень можна виробляти на 100% екологічним способом, використовуючи воду і «зелену» електроенергію сонячних та вітрових електростанцій;
- Ефективність водню може бути в 2-3 рази вищою у порівнянні із двигунами внутрішнього згорання;
- Для того, щоб заправити водневе авто вам знадобиться лише кілька хвилин;
- Запас ходу водневих авто у середньому 600 км. Та є моделі, дистанція поїздки яких на одному «заряді» досягає мало не 1000 км! Скажімо, водородні авто китайської компанії Grove Hydrogen.
Потенціал технології паливних елементів і водню оцінила навіть в Формулі-1. У гоночному світі вже починають відходити від двигунів внутрішнього згоряння.
Знайомтеся! Цей рожевий спорткар, творіння компанії BWT, підкорив мене на виставці з першого погляду. Новенька, швидкісна автівка, яка може розігнатися до 210 км/год, зроблена спеціально для формату змагань в F1. Яскрава, а головне – екологіча та потужна, тому що працює на водні. Спеціально для цього красеня BWT розробили інноваційну мембрану паливного елемента з нульовою емісією, за допомогою якої генерується чиста енергія без токсичних викидів.

Для тих, хто все ще думає, що проблема транспортування водню аж занадто складна: модулі контейнерного типу X-STORE з композитними полегшеними конструкціями вже довели свою ефективність. На сьогодні вони є одними з найефективніших та безпечних газотранспортних систем.
Про те, що електрокари не єдино-можливий варіант розвитку автопромисловості замислюються у всьому світі. Коли Маск презентував електровантажівку, яка може неймовірно довгий час їхати без заряду, він не наголосив на тому, скільки їй потрібно заряджатися і де брати стільки електроенергії. Скажімо, включилося на одній заправній станції 10 великих машин – і в сусідньому будинку вимкнулося світло. І це вже не кажучи про те, що заряджати електрокари потрібно годинами. З водневими авто все інакше.

Водневі авто – це, якраз, більш ефективні та екологічні електрокари. Різниця між ними полягає в тому, що джерелом для електромобіля є електрика, яка зберігається в батарейці. А водневий автомобіль сам виробляє електрику за допомогою паливного елементу. Паливом тут виступає газоподібний водень і кисень. До речі, заправляти такі авто потрібно лічені хвилини.
Автівки на водні щороку стають все більш досконалими та ефективними – в Європі це вже зрозуміли, а ще там розуміють і вірять в потенціал України, як країни з «водневою економікою» у майбутньому. Впевнений, водневий бум не за горами – і через декілька років гідрогенові авто стануть для нас чимось само собою зрозумілим. А роки бензинової залежності залишаться у минулому.
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 234
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 147
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 32537
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 14504
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
11435
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 9485
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5806