В умовах війни вага питання функціонування інфраструктури суттєво зростає. І будь-які авантюрні дії можуть обернутися системними проблемами для держави в цілому.

Прагнення забезпечити безпроблемне існування державних монополій може викликати значні проблеми у регіоні, який стрімко перетворюється на ближній тил ЗСУ. Дніпропетровська область крім наближення військ агресора може зіткнутися з крахом містоутворюючих підприємств.

Можна довго розмірковувати про причини цієї ситуації, нарікати на радянську спадщину та особливості індустріалізації при Сталіні. Проте зараз, в умовах широкомасштабної російської агресії необхідно продумувати кожен крок. У східних областях України поширені промислові агломерації та містоутворюючі підприємства, на які зав’язані місцеві бюджети та які дають роботу значній частині мешканців того чи іншого міста.

Тому гра з тарифами на промислові перевезення саме зараз надзвичайно небезпечна. Уявіть, що закриття металургійного комбінату Arcelor Mittal внаслідок стрімкого зростання вартості перевезень його продукції призведе до звільнення 20 тисяч працівників. Провокація подібного соціального вибуху в умовах наближення російських військ до адміністративних кордонів Дніпропетровщини є неприпустимою.

Іронія долі (що ж ще напередодні Нового року) полягає в тому, що мова йде про Кривій Ріг – рідне місто Володимира Зеленського. Навряд чи хтось з безробітних металургів з’явиться на сцені «95 кварталу», натомість російські спецслужби отримають нові можливості для пошуку тих, хто готовий до співпраці з ними.

Такою є соціальна політика в умовах війни, коли рішення потрібно ухвалювати, тримаючи в голові всі можливі наслідки. Владі доведеться стримувати апетити монополій та їх топ-менеджерів і нарешті подивитися, на що вони витрачають гроші. Зараз це питання стає з економічного геополітичним.