Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
31.08.2015, 12:08

Децентралізація на Київщині як вид рейдерства?

Юрист, представник України у Венеційській комісії 2013-2017 роках

Про те, як відбувається процес об'єднання громад на Київщині, зокрема – в Бучі та Гостомелі, а також чому цей процес дуже нагадує рейдерські захоплення.

Поки у Верховній Раді триває політичнийперфоманс через зміни до Конституції в частині децентралізації, хочу розповістипро особливості децентралізації на Київщині, зокрема – в Бучі та Гостомелі. Якийвідбувається і без внесення змін до Конституції, а у рамках закону "Продобровільне об'єднання територіальних громад", і в реаліях Київщини дуженагадує рейдерські захоплення.

Як відомо, в Україні триває процесоб’єднання громад. Нині облрадами вже прийнято 87 рішень створення громад повсій території України. Тепер в громадах повинні відбутись перші вибори.

Наприкінці минулого тижня ЦВК прийнялаперше рішення та не побачила правових підстав для проведення перших виборівдепутатів, а також міських голів Гостомельської селищної та Бучанської міськоїрад об’єднаних територіальних громад, які раніше були призначені Київськоюобласною радою на 25 жовтня.

Тут слід зазначити, що ЦВК прийняла цілкомобґрунтоване рішення. На Київщині процес об’єднання громад, напевне, буде однимз найбільш скандальних. І дуже схожим на схему захоплення земель.

Чому? Так, Бучанська міськрада «під шумок» децентралізації фактично вирішила приєднати до себе території зсусідніх районів, чого просто не мала права робити! Так м.Буча вирішилаоб’єднатись разом з селами Блиставиця, Луб’янка, Гаврилівка, Тарасівщина,Вороньківка, Раківка, Синяк, Червоне в одну Бучанську міську об’єднанутериторіальну громаду.

Також смт Гостомель та села Горенка, Мощун,Озера вирішили об’єднатись в одну Гостомельську селищну об’єднану територіальнугромаду.

Київська Обласна рада оголосила про такіоб’єднання громад 13 серпня і призначила перші вибори на 25 жовтня 2015 року.

Що викликає щонайменше подив, адже законом«Про об’єднання територіальних громад» забороняється приєднувати до себенаселені пункти із сусідніх районів. А села, із якими вирішили «об’єднатись»Буча та Гостомель належать саме до територій сусідніх районів. Невже про це незнали в Облраді?

Для того, щоб створити об’єднані територіальнігромади, такі як хочуть Буча та Гостомель, Київська облрада спочатку мала бзвернутись із поданням до Верховної Ради, попросити змінити межі відповіднихрайонів, як це передбачене законом, і тільки після цього приймати рішення простворення об’єднаних громад на цих територіях. Втім обласна рада Київщини ізтаким поданням до ВРУ не зверталась.

Таким чином процес децентралізації наКиївщині завершився, так і не почавшись. Думаю, це буде не єдиний прикладрейдерської децентралізації на Київщині.

25 жовтня на територіях Бучі та Гостомелявідбудуться чергові місцеві вибори.

А тим часом питання, які саме виборипроводити 25 жовтня на території інших 87 громад, що прийняли рішення прооб’єднання – перші до органів громад чи чергові місцеві залишається відкритим.

 

Останні записи