Законопроект № 8121: як планують зупиняти рейдерські захоплення в Україні
Під час зустрічі з бізнесом президент України Петро Порошенко акцентував увагу присутніх на спалахи рейдерства.
Рейдерські захоплення вийшли на новий рівень. Так, якщо у попередні роки це відбувалося, в основному, за допомогою та під прикриттям озброєних угруповань, то на сьогодні рейдери не тільки займаються фальсифікацією договорів оренди і крадіжками врожаю. Вони почали захоплювати підприємства, змінюючи склад учасників юридичної особи, переоформлюючи на себе акції (частки) у статутному капіталі сільськогосподарських підприємств, майно та землі, які ними використовуються.
Тож глава держави дав доручення міністру юстиції України розробити законопроект, що допоможе ліквідувати прогалини в законодавчих органах і вирішить проблему з рейдерством у країні.
Реакції Міністерства юстиції чекати не довелося. Протягом 5 робочих днів проведено дві продуктивні зустрічі робочої групи за участі юридичної та бізнес-спільноти. У підсумку - сформульовано концепції законопроекту з протидії рейдерству і заплановано вже наступного тижня його опрацювати та передати суб'єкту законодавчої ініціативи задля якомога швидшого розгляду і прийняття.
Тож з мертвої точки питання зрушили. Серед ключових рішень ліквідація комунальних підприємств, через які відбувається левова частка рейдерських захоплень.
Новацією у протидії рейдерству є також право власника встановити вимогу щодо нотаріального посвідчення його підпису. Це унеможливить підробку документів, що є найпоширенішим способом захоплення чужої власності.
Напрацьовані нині пропозиції допоможуть зупинити рейдерське ґвалтування, а тому практики з Hillmont Partners підтримують законопроект щодо протидії рейдерству № 8121 і активно працюють над його вдосконаленням перед поданням до парламенту України.