Десять заповідей були дані людям так давно, що длябагатьох стали чимось вічним, але на що можна не звертати увагу.

От стоїш ти під скелею, милуєшся, робиш на нійнаписи і сприймаєш її як частину природного інтер’єру. А от чи впаде вона тобіна голову чи ні – не замислюєшся. Так і з заповідями. Вони звичні і тому ми їхне помічаємо. І наші корупціонери теж їх не бачать, хоча частина заповідей данасаме для них. Перші п’ять заповідей – це Договір між людьми і Богом. Ітому  заповідь «Не сотвори собі кумира»нагадує, в тому числі і корупціонерам, що ні гроші, не влада, ні пихатість, нізв’язки не можна ставити вище Господа. А в останніх п’ятьох, що є Договором міжлюдьми прямо сказано:

По перше «Не кради»;

По друге «Не бреши»;

По третє «Не жадай нічого, що є у ближньоготвого».

Здається все ясно і просто. Але люди вміють робитисобі «відмазки». «Не кради» вони сприймають лише в сенсі «Залізти в кишенюсусіду», а те, що фірма-прокладка під держзакупівлю ліків чи вугілля, чиуранового концентрату краде з бюджету мільйони – називається бізнесом.

«Не бреши» сприймається скоріше як те, що свідокне повинен свідчити неправдиво в суді. А те, що ти суддя, знаючи справедливерішення, виніс інше неправосудне – сприймається як віртуозність трактуваннязаконів.

«Не жадай нічого, що є у ближнього твого»вважається таким, що неможливо думати про чужу курку, а от планувати іздійснювати «віджим» чужого підприємства це просто встановлення рівноправ’я, «справедливості»і твердість характеру.

До того ж після всіх цих «вдалих» діянь десятинувід надбаного можна і підняти наверх і збудувати церкву, бажано біля свогомаєтку, бо може колись і телефонну «десятку» до Бога проведуть.

Але всі ці тлумачення Заповідей на свій лад тількизбільшують і провину і покарання. Якщо ти не віруючий і цього не боїшся ні нацьому ні, тим більше, на тому світах і думаєш, що все у тебе «в шоколаді», тоготуйся до страждань і тут і там. На цьому світі тебе буде все життяпереслідувати «страх втратити вкрадене», «страх засудження», «страх передсуспільством, який ти обікрав». І чим доросліше ти будеш ставати тим більше ібудуть страхи. І все, що, безумовно, зустрінеться на твоєму шляху: хвороби ісмерті близьких людей, розчарування, презирство ти будеш підсвідомо зв’язуватизі своїми вчинками. І чим закінчиш: смертельною хворобою, самогубством,паралічем, вічним страхом за покарання – знає тільки Господь.

Так що, добродії, читайте Заповіді і думайте просебе, про зміст життя, про долю своїх дітей і нащадків свого роду.

Звісно Господь, коли давав людям Заповіді,переймався не тільки корупціонерами. Тому і вважається, що кожна заповідь маєбезліч змістів, а самі заповіді є внутрішня суть будь-якого законодавства. Самеце і повинно відображати дух Заповідей і це значно важливіше ніж буква законів.

Якщо б чиновники в сучасній Україні почали виконуватиЗаповіді, то водночас бюджет України виріс би в декілька разів. Тому що «невкрадені гроші» є тим резервом, який так голосно шукають депутати, прем’єр,президент.

Нема тут нічого нового. Але саме постановкапитання на вищому рівні і наявність волі «не дати красти» дасть більше ефектуніж кредити МВФ.

Коли Президент буде дотримуватися даного слова –«Не свідчити неправдиво», коли Прем’єр міністр не буде збагачуватися в часвійни – «Не кради», коли Генеральний прокурор буде служити духу законів, а неПрезиденту – «Не буде творити собі кумира», а депутати не зажадають нічого, щоє у їх ближніх, одразу виявляться дивні речі.

Вугілля, яке багато років купувалося по 200-300дол/тонн, можна привезти з Африки за 60 дол/тонна.

Щоб проконтролювати зміст і ціну будь-якогопроекту просто треба приймати бюджет не вночі перед Новим роком у виглядінезрозумілих рядків, а мати під кожен рядок розгорнутий кошторис і за піврокувіддати це на розгляд фахівцям і громадськості.

Щоб контролювати ціни не треба армія контролюючих,а лише інтернет і 2-3 листа до фірм виробників. Тому що виробляють багато хто івсі вони хочуть продавати.

Щоб бізнес платив податки, зовсім не треба купуфіскальних органів, а просто домовитися з малим і середнім бізнесом і дати їмпрості зрозумілі умови господарювання. Щоб покращувати управління треба незбільшувати кількість чиновників, а їх зменшувати. І весь час треба пам’ятати Десять Заповідей: не кради, не бреши, неуклоняйся грошам і не думай, що відкотиш Господу.

Волонтери, малий і середній бізнес, люди доброїволі це знають і виконують.

Ми виконуємо Заповіді і йдемо в Майбутнє.

Ви неправдиво збагачуєтесь, брешете, віджимаєтечуже і тому залишитесь у Минулому.

І тому напитання «Як подвоїти бюджет?», є просто відповідь – «Виконувати Божі Заповіді».