Український бізнес потрохи вчиться жити зподарунком від влади під назвою Податковий кодекс. Але чим більше вникаєш уйого зміст, тим більше розумієш «масштабність» цього документу.  Приводжу у своєму блозі думку одного з членівФедерації оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності, Сертифікованогобухгалтера та  Члена комітету з питаньоподаткування Української Асоціації Сертифікованих бухгалтерів та аудиторівМарії Ростецької.  Фактично, норми самогоподаткового кодексу дійсно не дають пом’якшити удар для бізнесу від йоговпровадження. Коло замикається?..

 

 

«11 лютого 2011 рокувідбулося засідання Комітету з питань оподаткування Української АсоціаціїСертифікованих бухгалтерів та аудиторів. Єдиним питанням повістки дня булообговорення проблемних  питаньПодаткового Кодексу України. Члени комітету на перше засідання в цьому роцівинесли близько 20 питань, по яким,  наїхню думку, було би доречно отримати офіційне тлумачення, так як з їх точкизору ці питання урегульовані  неоднозначно. В минулому році це було би зробити не важко. Від  імені Асоціації було би надіслано запит вПодаткову Адміністрацію України та ,навіть можливо, надали би допомогу внаписанні відповіді в рамках роботи в колегії при ДПА, при цьому  суспільство та фахівці отримали би можливістьвідносно швидко зняти всі проблемні питання та пом’якшити удар від , м’якокажучи, некоректного прийняття та введення в дію  Податкового Кодексу.

Але в цьому роціце зробити фактично не можливо, у зв’язку з введенням в дію того ж самогоПодаткового Кодексу,  стаття 52 якого зазначає: « 52.2. Податкова консультація має індивідуальний  характер  і може використовуватися виключно платником податків,  якому надано таку консультацію».

 Відповідно до цього, отримання роз’ясненьАсоціацією Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів не допоможе в роботі іїчленам, бухгалтерам , які працюють на провідних підприємствах, в тому числі напідприємствах з іноземними інвестиціями.

Таким чином владафактично зробило все можливе, щоб проведення податкової реформи проходило якнайважче,починаючи з прийняття ПК України в грудні минулого року з введенням в дію через27 днів, а не через  пів року , як церобиться в цивілізованих країнах,  та в суперечдіючому  на той момент Закону України  «Про систему оподаткування »,  закінчуючи  усуненням громадських об’єднань від процесуцентралізованих запитів.»